Euro
15.4321
0.03%
Dolar
13.5234
0.03%
Altın
789.6590
0.00%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
583.577
-0.13%
1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 1 C

  Tokat'ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu

  18 yıl önce geçirdiği kazanın ardından 9 ay yoğun bakımda kalan şahıs, iyileştikten sonra kendisini çevre temizliğine adadı. Yaşlı adam, 7 yıldır gönüllü olarak bir parkın temizliğini yapıyor.
  • DHA
  • 14.08.2020 - 08:57
  Tokat'ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu

  Tokat'ın Zile ilçesinde, 18 yıl önce gardiyan olarak görev yapan 57 yaşındaki Dursun Öğüz, motosikletiyle kamyona arkadan çarptı.

  Ağır yaralanan Öğüz, hastanede 9 ay süren yaşam mücadelesi sonrası hayata yeni bir başlangıç yaptı.

  KAZADAN SONRA KENDİSİNİ ÇEVRE TEMİZLİĞİNE ADADI

  Kendisini çevreye adayarak kaza sonrası malulen emekli olan ve kafatasında hasar oluşan 2 çocuk babası Öğüz, ilçedeki Kınalı Ali Parkı'nın temizliğini 7 yıldır her gün gönüllü olarak yapıyor. Çalı süpürgesi ile yerleri süpüren Öğüz, sigara izmaritlerini eliyle tek tek toplayarak parkın temiz kalmasını sağlarken, yeşil alanları da suluyor.

  KAFATASINDAKİ HASAR HALA DURUYOR

  Geçirdiği kaza sonrası hayata yeni bir başlangıç yaptığını belirten Dursun Öğüz, "18 yıl önce panayıra giderken motosikletimle duran kamyona arkadan çarptım. 9 ay komada yaşam mücadelesi verdikten sonra malulen emekli oldum. Kafatasımda oluşan hasar hala durmakta. Sonrasında kendimi çevre temizliğine adadım." dedi.

  "KENDİMİ BU PARKA ADADIM"

  Çevre temizliğine kendini gönüllü olarak adadığını belirten Öğüz, "7 yıl önce bir gün Kınalı Ali Parkı'na geldiğimde yerde çekirdek kabukları ve sigara izmaritlerini gördüm. Ağacın altında bir tane çalı süpürgesi duruyordu. Aldım çalı süpürgesini elime ve temizlemeye başladım. 1 gün, 2 gün derken kendimi Kınalı Ali Parkı'na adadım. Çekirdek kabuklarını süpürüyorum, sigara izmaritlerini tek tek elimle topluyorum, yeşillikleri hortumla suluyorum her gün. Her tarafı pırıl pırıl yapıyorum. Her parkta insanlarımızın gönüllü olmalarını isterim. İnsanlarımız daha duyarlı olmalı. Temiz insanlarımıza da helal olsun." dedi.

  ÇEVREDEKİLER MEMNUN

  Dursun Öğüz'e teşekkür eden vatandaşlar da onun sayesinde parkın her gün temiz olduğunu ve kullanan insanların bunun değerini bilmeleri gerektiğini söyledi.

  Tokat ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu #1

  Tokat ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu #2

  Tokat ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu #3

  Tokat ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu #4

  Tokat ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu #5

  Tokat ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu #6

  Tokat ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu #7

  Tokat ta kazada ölümden döndü, çevre gönüllüsü oldu #8


  Görüş Bildir