Petrol
94.02
-0.95%
Euro
18.3226
0.45%
Dolar
17.9637
0.29%
Altın
1.029
0.63%
Borsa
279
0.00%
Bitcoin
432.268
4.04%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C

  Trabzon'da koronavirüslü anne- kız taziyeye katıldı, 25 kişi takibe alındı

  Vakfıkebir ilçesinde koronavirüse yakalanan anne ve kızı, cenaze evinde taziyeye katıldı, temaslıları gizledi. Filyasyon ekipleri, taziyeye katılan 25 kişiyi takip altına aldı.
  • DHA
  • 21.04.2021 - 17:23
  • Güncelleme : 21.04.2021 - 20:44
  Trabzon'da koronavirüslü anne- kız taziyeye katıldı, 25 kişi takibe alındı

  Vakfıkebir'de rahatsızlanan İ.A.’nın, koronavirüs testi pozitif çıktı. Mutasyonlu virüse yakalandığı belirlenen İ.A., ekiplere eşi F.A. dışında kimseyle temaslı olmadığını söyledi. 5 gün sonra İ.A.’nın farklı köyde yaşayan annesi A.A. ile kız kardeşi N.A. da rahatsızlandı.

  ANNE VE KIZI POZİTİF ÇIKTI

  Taksi ile hastaneye giden anne ve kızın yapılan koronavirüs testleri de pozitif çıktı. Tedaviye alınan ikili, taksiciden başka kimseyle temaslı olmadıklarını öne sürdü.

  TAKSİ ŞOFÖRÜ, CENAZEYE KATILDIKLARINI SÖYLEDİ

  Filyasyon ekiplerinin ulaştığı taksi şoförü, anne ve kızın aralarında cenazeye katıldıkları yönünde konuşma yaptıklarını söyledi. Cenazeye katıldıkları belirlenen anne ve kızın temas ettiği 25 kişi test yapılarak takip altına alındı.

  Trabzon da koronavirüslü anne- kız taziyeye katıldı, 25 kişi takibe alındı #1

  "TEMASLILAR GİZLENDİĞİ SÜRECE SAVAŞI KAZANAMAYIZ"

  Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, koronavirüs hastalarının temaslı kişileri gizlemesinin toplum sağlığı açısından büyük risk olduğunu belirterek şunları söyledi:

  “Temaslıların gizlenmesi halinde sonuçlarının neler olacağını bu vakada görmüş oluyoruz. Bir vatandaşımız pozitif çıkıyor ama ailesiyle temaslı olduğunu gizliyor. Birkaç gün sonra eşi pozitif çıkınca yine temaslı olduğu kişileri gizliyor. Bu vatandaşlarımızın birkaç gün sonra annesi ve kız kardeşi de rahatsızlanarak hastaneye taksiyle gidiyor ve taksiciden başka kimseyle temaslı olmadıklarını söylüyor. Ekiplerimiz taksicinin beyanlarından yola çıkarak koronavirüs pozitif çıkan anne ve kardeşin cenazeye başsağlığına gittiklerini belirliyor. Temaslılar gizlendiği için bulaş halkası da böyle genişliyor. Cenazeye katılan herkes filyasyona dahil ediliyor fakat üzerinden 5 gün geçtiği için virüs yayılabileceği her alana yayılıyor. Filyasyon ekiplerimiz büyük özveriyle adeta hafiyelik yaparak iz sürüyor ancak gelin görün ki virüse yakalananlar temaslı oldukları kişileri gizlediği sürece bu savaşı kazanamayız. Temaslı olan kişilerin özellikle söylenmesini tüm vatandaşlarımızdan istirham ediyoruz.”

  Trabzon da koronavirüslü anne- kız taziyeye katıldı, 25 kişi takibe alındı #2

  Trabzon da koronavirüslü anne- kız taziyeye katıldı, 25 kişi takibe alındı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir