Petrol
110.2
-0.52%
Euro
17.2363
1.18%
Dolar
16.0756
0.94%
Altın
962.46
1.44%
Borsa
2392
0.47%
Bitcoin
475.522
-2.00%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Tuğgeneral Celal Başoğlu görevinden uzaklaştırıldı

  Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, darbe soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.
  • 25.07.2016 - 16:33
  Tuğgeneral Celal Başoğlu görevinden uzaklaştırıldı

  Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu'nun, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. Genelkurmay Başkanlığının idari soruşturmaya tabi tuttuğu Başoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu'nun "Disiplinsizlik veya suç teşkil edebilecek bir fiili nedeniyle hakkında yapılan inceleme ve araştırmanın emniyetli ve sıhhatli devam etmesi amacıyla personelin idari izinli sayılarak görevinden geçici olarak uzaklaştırılabileceği" şeklindeki ilgili maddesi gereğince görevden uzaklaştırıldı.

  Tuğgeneral Celal Başoğlu görevinden uzaklaştırıldı #1

  DARBECİLERİN EMRİNİ YIRTIP ATMIŞTI

  Tuğgeneral Başoğlu'nun, girişimin ardından darbecilerin gönderdiği yazılı emri "yok" sayarak yırttığı öğrenilmişti. Başoğlu, emrin yazılı olduğu kağıdı yırttıktan sonra görüştüğü Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'i bilgilendirdi ve darbe emrini "yok" hükmünde saydığını, şehrin asayişi ve güvenliği için kolluk kuvvetleri olarak devlet ve milletin yanında olduğunu belirtmişti. Nayir'in tavsiyesi üzerine Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz ile de görüşen Başoğlu, yaşananlar hakkında bilgi vermişti. Daha sonra garnizondaki komutanlarla toplantı yapan Başoğlu, kendisi dışında kimseden emir alınmaması talimatını vermişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir