Euro
15.4490
0.75%
Dolar
13.6250
1.40%
Altın
794.7480
1.10%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
573.470
-0.05%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 4 C

  Üçüz annesi genç kadına Emine Erdoğan el uzattı

  Üçüzlerini farelerin cirit attığı evde büyütmeye çalışan genç annenin feryadını Emine Erdoğan duydu.
  • 27.11.2014 - 08:07
  Üçüz annesi genç kadına Emine Erdoğan el uzattı

  Üçüz annesi genç kadına Emine Erdoğan el uzattı #1

  Kahramanmaraş'ta yaşayan Ramazan ve Meliha Yıldız, evlenmelerine ailelerinin karşı çıkması üzerine üç yıl önce İstanbul'a kaçtı ve Alibeyköy'e yerleşti. Bir süre sonra çiftin mutlulukları Meliha'nın hamile kalmasıyla pekişti. Ancak Ramazan daha askerliğini yapmamıştı. Eşi askere giden Meliha'nın üçüz bebekleri oldu.

  Çift, çocukların adını Balımsu, Hünkar ve Ali koydu. Eşinin askerden gönderdiği parayla yaşamını sürdürmeye çalışan Meliha ve çocukları için zorlu günler de başladı. Çok kötü koşullar altında yaşayan ailenin minik yavruları evin içinde gezen farelerle büyümeye mahkum olmuştu. Aile, feryadını medya aracılığıyla duyurmaya çalıştı.

  SEVİNÇ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

  Meliha Yıldız, biri kız üç çocuğuyla yoksulluk içinde mücadele ederken, vatani görevini yapan eşi de kara kara ailesinin geleceğini düşünüyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'dan gelen telefon bir anda genç çiftin hayatını değiştirdi. Telefonu açan Meliha Yıldız, karşısında Emine Erdoğan olduğunu öğrenince heyecandan eli ayağı birbirine dolaştı.

  Emine Erdoğan, bir süre sohbet ettiği Meliha Yıldız'a "Çocuklarının durumuyla ilgileneceğim" sözünü verdi. Ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan genç anneyi aradı, tüm sıkıntılarının giderileceğini söyledi. Telefonu kapattığında Meliha Yıldız sevinçten havalara uçuyordu.

  Hemen eşini arayarak mutluluğunu paylaştı. Kısa sürede Yıldız ailesine, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Hanım'ın desteğiyle Alibeyköy'de ev alındı. Eşi halen askerde olan Meliha Yıldız'ın evine yeni eşyalar da yerleştirildi.

  Dayalı döşeli evin içerisinde çocuklarıyla birlikte yepyeni bir yaşama adım atan Meliha Yıldız, "Daha önce evimizde fareler geziyordu. Cumhurbaşkanımız ve eşi sayesinde şimdi yavrularımı daha emin şekilde büyüteceğiz" diyerek gözyaşlarını tutamadı.


  Görüş Bildir