Euro
15.5347
-0.1%
Dolar
13.6803
-0.05%
Altın
784.9
0.01%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
698.992
-0.85%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Uludere haini de FETÖ'cü çıktı

  FETÖ'nün 2011 yılındaki 34 sivilin PKK'lı diye öldürüldüğü Uludere olayında da parmağı olduğu ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 27.07.2016 - 15:46
  Uludere haini de FETÖ'cü çıktı

  ULUDERE

  Terör örgütü FETÖ cuntasının darbe girişimi sırasında ortaya çıkan bilgi ve belgeler, Türkiye'nin karanlıkta kalan ve ülkeyi iç karışıklığın eşiğine getiren olayları da aydınlatmaya başladı.

  ESKİ ULUDERE KOMUTANI GÖZALTINA ALINDI

  Dink suikastı, Yazıcoğlu'nun şüpheli kazası ve Rus uçağının düşürülmesinin ardından Uludere'de 34 sivilin 'PKK'lı diyerek vurulması' olayı da FETÖ'ye uzandı. Uludere Hudut Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Hüseyin Erten, darbe girişimi ardından önce açığa alındı, dün de gözaltına alındı.

  FETÖ KOMUTANI GİZLEMEK İÇİN BURSA'YA GÖNDERDİ

  Karanlık komplonun şifreleri yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Star'ın haberine göre, söz konusu dönemin Uludere Hudut Tabur Komutanı, Jandarma Binbaşı Hüseyin Erten'di. Hem Çözüm Süreci'ne darbe vurmak hem de Kürtleri hükümet aleyhine ayaklanmaya teşvik etmek hedefiyle yapıldığı belirtilen kanlı girişimin başarısız olmasından sonra örgüt Binbaşı Ertem'i gizlemek için Bursa'ya gönderdi.

  POLİS TARAFINDAN YAKALANDI

  Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğüne bir süre önce vekaleten atanan ve darbe girişiminin ardından görevinden uzaklaştırılan eski Uludere Hudut Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Hüseyin Erten, polis tarafından yakalandı.

  SORUGUSU SÜRÜYOR

  İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen Erten'in sorgusu sürüyor..

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir