Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
315.016
-0.19%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C

  Yaralı kargayı evinde besleyen kadına bin 294 lira ceza

  İstanbul'da yaşayan yaşlı kadın, yaralı olarak bulduğu kargalara 4 ay boyunca evde baktı.
  • DHA
  • 13.12.2019 - 11:00
  Yaralı kargayı evinde besleyen kadına bin 294 lira ceza

  İstanbul Fulya'daki evinde kızı ile birlikte yaşayan 79 yaşındaki Sebahat Arkan, evlerinin bahçesinde birini yaralı olarak bulduğu iki yavru kargayı evine alarak beslemeye başladı.

  4 AY BOYUNCA EVİNDE KARGA BAKTI

  Yaralı kargayı iyileştirmeye çalışan Arkan, Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yetkililere de durumu haber verdi. Yetkililerin evi bulamaması nedeniyle yaşlı kadının kargalara, 4 ay boyunca evinde baktığı öğrenildi.

  Yaralı kargayı evinde besleyen kadına bin 294 lira ceza #1

  ŞİKAYETTE BULUNDULAR

  Durumdan rahatsız olan apartman yöneticileri şikayet etti. Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gelen yetkililer ise kargaları teslim alarak Arkan'a, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet suçundan toplam bin 294 lira idari para cezası kesti. Yavru kargaların anneleri ise hala yaşlı kadının camından ayrılmıyor. Arkan, yavruların annelerinden uzağa götürülmesine tepkili.

  Yaralı kargayı evinde besleyen kadına bin 294 lira ceza ViDEO

  ''GELİN ALIN DİYE YETKİLİ KİŞİLERİ ÇAĞIRDIM''

  Sabahat Arkan, “Bahçede oturuyordum. Oradan bir karga geldi düştü. Hemen koştum aldım. Baktım hayvan petrol kokuyor, yağ içinde. Aldım getirdim, baktım evde. Orman Bakanlığı'na müracaat ettim fakat bulamadılar adresi, kaldı. Bir müddet sonra yönetici toplantı yaparak hayvanları istemedi. Vallahi çok zor baktım. 4 ay kadar baktım. Hatta ben gelin alın diye yetkili kişileri çağırdım. Sonra doktorlara, arkadaşlara telefon açarak sordum. Nasıl yapılır tedavisi diye. Öyle baktım. Yönetici şikayet etmiş. Evde karga bakılıyormuş, burası hayvanat bahçesi değilmiş" ifadelerini kullandı.

  Yaralı kargayı evinde besleyen kadına bin 294 lira ceza #2

  "SAKAT HAYVANA BAKTIM DİYE BİN 294 LİRA PARA CEZASI KESTİLER"

  Arkan, "Yavruları vardı, onlara bakıyorlardı. Gelip oradan yemek yiyorlardı. Annelerini hala besliyorum. Bir kediye araba çarpsa, basıp gidiyorlar. Olmaz ki, bunlar da can. Geldiler, evinizde kuşlar var, kirpi varmış dediler, kirpi aradılar evde, şaşırdım kaldım. Alacağız kargayı dediler, aldılar. Madem orman Bakanlığı'na götüreceksiniz alın dedim. Yaban hayvanıymış, satılacakmış. Satılır mı hiç… Ben hayvanlara yardım ederim. Kağıtlarım elimde, bin 294 lira idari para cezası verilmiş. Neden? Sakat hayvanı baktım diye mi. Daha evvel söyledim, almaya geldiler ama bulamadılar. Sonra gittim bakayım ne oldu sağlık durumu diye. İçeri sokmadılar, istemediler. Biz burada uçuracağız dediler tamam dedim. Sonra iki üç gün sonra ceza geldi. Neden, ben neden ödeyeyim. Verdikleri kağıtta yazıyor zaten gönül rızasıyla yaralanan hayvanları aldık diye." dedi.

  Yaralı kargayı evinde besleyen kadına bin 294 lira ceza #3

  Yaralı kargayı evinde besleyen kadına bin 294 lira ceza #4

  Yaralı kargayı evinde besleyen kadına bin 294 lira ceza #5


  Görüş Bildir