Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
495.861
0.91%
1ºC
İstanbul
Hafif kar 1 C

  Yaşlı kadın not yazarak dolandırıcıyı yakalattı

  Adapazarı'nda Neziha B., kendini polis olarak tanıtan kişiyle konuşurken, komşusuna 'Lütfen yardım edin, dolandırılıyorum' yazılı kağıt vererek dolandırıcıyı yakalattı.
  • 23.11.2014 - 09:01
  Yaşlı kadın not yazarak dolandırıcıyı yakalattı

  yardm

  Adapazarı Orta Mahalle'de yaşayan 72 yaşındaki Neziha B.'yi telefonundan arayarak kendini polis olarak tanıtan kişi, Şırnak'ta iki kişinin öldürüldüğünü ve üzerlerinde Neziha B. ismine hazırlanmış kimlik ve sahte para bulunduğunu söyledi.

  NOT YAZIP KOMŞUSUNA VERDİ

  Soruşturma kapsamında Neziha B.'nin yardımına ihtiyaç duyduklarını söyleyen şüpheli, evindeki tüm para ve altınları eve gelecek görevlilere teslim etmesini istedi. Telefondaki kişinin dolandırıcı olduğunu anlayan Neziha B., 'Lütfen yardım edin, dolandırılıyorum' yazdığı kağıdı yan komşusuna verdi. Komşunun ihbarı üzerine Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde görevli polisler, Neziha B.'nin evine giderek, içinde ve çevresinde tedbir aldı.

  Yaşlı kadın not yazarak dolandırıcıyı yakalattı #2

  PARALARI BALKONDAN ATMASINI İSTEDİ

  Telefondaki kişi, Neziha B.'den paraları koyduğu poşeti balkondan atmasını isteyince içi gazete kağıtlarıyla doldurulan poşet balkondan atıldı. Bu sırada bahçeye gelen Mehmet Ö. (34) poşeti aldığı sırada görevli polislerce suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan Mehmet Ö.'nün 16 suç kaydı olduğu tespit edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen Mehmet Ö., kendisini görüntüleyen gazetecilere "Hiçbir şey yapmadım, kimseyi dolandırmadım" diye seslendi.


  Görüş Bildir