Euro
9.6818
0.79%
Dolar
8.081
0.92%
Altın
458.57
0.94%
Borsa
1.411
0.24%
Bitcoin
498.688
-2.22%
10ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 10 C
  Yerli ve milli İHA petrol arama çalışmalarında

  Yerli ve milli İHA petrol arama çalışmalarında

  Birileri her ne kadar karşı olsa da Türkiye tüm teknolojik imkanlarını kullanarak Akdeniz ve Ege'de petrol ve doğalgaz arayışını sürdürüyor.
  • Haber Merkezi
  • 22.02.2019 - 14:59

  Türkiye'nin Akdeniz'de petrol arama faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Rumlar ise Türkiye'nin faaliyetlerinin kısıtlanmasını istiyor. Bu doğrultuda Avrupa Birliği ve ABD'ye baskı da yaptılar.

  Ancak Türk hükümet yetkilileri her fırsatta Ege ve Akdeniz'deki haklarımızın korunacağını ve bölgede oldubittiye izin verilmeyeceğini söylüyor.

  Yerli ve milli İHA petrol arama çalışmalarında #1

  CHP'Lİ VEKİLİN SÖZLERİ TARTIŞMA YARATTI

  Geçtiğimiz günlerde CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın bakanlığa verdiği soru önergesi tartışma yaratmıştı. CHP'li vekil petrol ve doğalgaz arama çalışmalarının büyük maliyet yarattığını söylemişti.

  MİLLİ İHA ARAMA ÇALIŞMALARINA KATILDI

  Bugün Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, "Millî Gemimiz TCG HEYBELİADA tarafından Açık Deniz Petrol Platformumuz DEEPSEA METRO-1 için Ege Denizi’nde icra edilen refakat görevine Millî İHA’mız BAYRAKTAR da eşlik etti." bilgisini verdi.

  Yerli ve milli İHA petrol arama çalışmalarında #2

  YERLİ VE MİLLİ İHA BAYRAKTAR

  Orta İrtifa ve Uzun Menzil (MALE) sınıfı İHA konseptine uygun olarak geliştirilen Taktik İnsansız Hava Aracı Sistemi Milli ve Özgün tam otomatik uçuş kontrol özellikleri (Taksi, Kalkış, Seyir, İniş ve Park) ve üç yedekli uçuş kontrol sistem mimarisi, özgün seyrüsefer ve sensör füzyonu uygulamaları ile dünya klasmanında en ileri teknolojik seviyede geliştirilmekte olan keşif ve gözetleme aracıdır.

  Eylül-Ekim 2009 yılında resmi heyet huzurunda Bayraktar Taktik İHA Sistemi ile hedeflenen tüm performans kriterleri başarıyla tamamlanarak uçuş testleri sergilenmiştir.

  Yerli ve milli İHA petrol arama çalışmalarında #3

  Bu uçuş testleri esnasında dünyada hiçbir alternatif İHA Sisteminde bulunmayan (Predator, Heron vb. dahil) hangardan çıktığı andan itibaren tam otomatik taksi, kalkış, uçuş, iniş, frenleme ve tekrar hangara dönüş gibi özellikler sergilenmiştir. Rekabet usulune dayalı olarak yürütülen bu uçuş testlerinde tek başarılı olan sistem Bayraktar İHA olmuştur.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir