Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.989
0.28%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı

  Üsküdar'da yokuşta duraklayan kereste yüklü tır, freninin boşalması sonucu yokuş aşağı sürüklenirken, okulların tatil olması nedeniyle büyük bir faciadan dönüldü.
  • İHA
  • 29.10.2019 - 04:08
  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı

  Üsküdar’da yaşanan tır kazasında faciadan dönüldü. Çifte Çınar Sokak üzerindeki inşaat alanına girmek isteyen kereste yüklü tırın sürücüsü, kısa bir süreliğine tırdan aşağı indi. Bu sırada duraklayan tırın frenleri aniden boşaldı.

  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı

  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı #1

  200 METRE AŞAĞIDAKİ AĞACA ÇARPARAK DURDU

  Yokuş aşağı sürüklenmeye başlayan tır, yaklaşık 200 metre sonra yolun kenarındaki ağaca büyük bir gürültüyle çarparak durabildi. Kerestelerin yüklü olduğu dorse ise sokakta park halinde bulunan hafif ticari aracın üzerine devrildi. Araç kullanılamaz hale geldi. Kerestelerin etrafa saçılması sonucu ortalık savaş alanına döndü.

  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı #2

  TIRDAKİ KERESTELER ETRAFA SAÇILDI

  Devrilen dorseyi ve etrafa saçılan keresteleri yoldan kaldırmak amacıyla olay yerine iş makineleri sevk edildi. Sokak çift yönlü ulaşıma kapatılarak önlem alındı. İş günlerinde çevrede bulunan okullar nedeniyle sokağın yaya trafiği açısından oldukça yoğun olduğu, bu nedenle okulların tatil olması sayesinde muhtemel bir faciadan dönüldüğü öğrenildi.

  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı #3

  OKULLARIN TATİL OLMASI FAİCAYI ÖNLEDİ

  Kazayla ilgili konuşan Berkant Başkaya, “Biz sesi duyup buraya geldik. tırın dorsesi bir araca devrildi. Araç şu anda pert. Ayrıca büyük bir felaket önlendi, okulların tatil olması buna etken oldu. Çünkü aşağıda okullar var. Diğer günlerde burası çok kalabalık oluyor. Aşağıda ilkokul, ortaokul, liseler var. O saatte kimsenin olmaması büyük bir şans” dedi.

  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı #4

  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı #5

  Yokuşta duraklayan tırın frenleri boşaldı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir