Petrol
111.06
-0.38%
Euro
17.5085
0.17%
Dolar
16.7426
-0.07%
Altın
975.41
-0.07%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.382
0.32%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Zabıta el koyduğu pamuk şekerleri ezdi

  Zabıta el koyduğu pamuk şekerleri ezdi

  Denizli’de zabıtalar, bir gencin sattığı pamuk şekerlere el koyarak çiğnedi. Zabıta personelinin gencin elinden aldığı pamuk şekerleri yere atıp ayakları ile çiğnemesi ise büyük tepki çekti
  • İHA
  • 12.11.2018 - 20:15
  • Güncelleme : 12.11.2018 - 20:15

  Bayramyeri semtinde denetim yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri pamuk şeker satan bir gencin peşine düştü. Genci, Bayramyeri Meydanı yakınlarında yakalayan ekipler ardından gencin elinde pamuk şekerlerin takılı olduğu sopayı alıp gencin kolunu arkaya doğru bükerek tepki vermesini engellemeye çalıştı. Bu sırada yere dökülen pamuk şekerler ise yola savruldu. Görüntülerde olmamasına rağmen gencin daha sonra kaçarak zabıtanın elinden kurtulduğu öğrenildi.

  Zabıta memurlarından biri ise bu esnada yere düşen pamuk şekerleri ayağı ile ezerek imha etmeye çalıştı. Memurun bu hareketi ise çevredekiler tarafından ‘nimet o neden eziyorsun’ şeklinde tepki gördü. Görüntüleri çeken kadın ise memurlara ‘neden 3 kişi çocuğun üzerine çullanıyorsunuz?’ diye sordu. Zabıta memurlarından biri ise cep telefonu ile görüntü çeken kadına tepki gösterdi. Kadın ise buna aldırış etmeden olayı görüntülemeye devam etti.

  Zabıta el koyduğu pamuk şekerleri çiğneyerek imha etti VİDEO

  "ŞEKERLERİN EZİLMESİNE HEPİMİZ TEPKİ GÖSTERDİK"

  Olayın yaşandığı bölgede esnaflık yapan Samet Şahin ise olaya çok üzüldüklerini ve neden yaşandığına bir anlam veremediklerini kaydetti. Şahin, “O çocuk burada sürekli pamuk şeker satıyor. Bir anda zabıtalar geldi ve ellerinden tuttular. Çocuğun elini arkadan tuttular çocukta ‘bırakın’ dedi yani sonuçta ekmek teknesi. Daha sonra hepsini çıkardılar yere attılar. Pamuk şekerin ezilmesini vatandaşlar yani herkes tepki gösterdi. Çocuğa da sert davrandılar, çocuk da şekerleri bırakıp kaçtı gitti. Şekerlerin ezilmesine hepimiz tepki gösterdik. Biz şaşırdık yerden toplamaya çalıştık yani nimet sonuçta bu” diye konuştu.

  "YERDE EZİLMESİNDEN HOŞNUT DEĞİLİZ"

  Denizli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri ise yaşanan olayla ilgili olaya karışan görevliler ile ilgili inceleme başlatıldığını belirtti. Yaşanan olaydan dolayı üzgün olduklarını da ifade eden yetkiler özelikle şekerin yani nimetin yerde ezilmesinden hoşnut olmadıklarını kaydettiler.

  Yetkiler, ayrıca olaya karışan çocuğun 21 yaşında olduğunu ve çocuk olmadığını ifade ettiler. Yetkiler son olarak kentte sadece o genç için değil hiçbir seyyar satıcıya müsaade edilmediğini gerekli hallerde müdahale edildiğini dile getirdiler.

  Zabıta el koyduğu pamuk şekerleri ezdi #1

  Zabıta el koyduğu pamuk şekerleri ezdi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir