Euro
11.0348
-0.29%
Dolar
9.4861
-0.52%
Altın
546.05
-0.71%
Borsa
1.509
0%
Bitcoin
577.089
-3.28%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C

  Zonguldak'ta annelerinin terk ettiği baykuşlar aç kaldı

  Zonguldak'ta annelerinin yaklaşık 1 haftadır yuvaya gelmemesi nedeniyle aç kalan yavru baykuşlar, yetkililer tarafından korumaya alındı.
  • 23.06.2015 - 13:23
  Zonguldak'ta annelerinin terk ettiği baykuşlar aç kaldı

  Zonguldak ta annelerinin terk ettiği baykuşlar aç kaldı #1

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, bir evin terasındaki yuvalarında annelerinin gelmemesi üzerine aç ve susuz kalan yavru peçeli 5 baykuş, koruma altına alındı. Ev sahibi, anne baykuşun yaklaşık 1 haftadır gelmemesi nedeniyle terasındaki yuvada aç kalan yavru baykuşların durumunu Orman ve Su İşleri Zonguldak Şube Müdürlüğü'ne bildirdi.

  Ekipler tarafından terastaki yuvadan alınan yavru baykuşlar, Gökçebey ilçesindeki Çanakçılar Hayvanat Bahçesi'ne götürüldü. Baykuşlar, burada tedaviye ve bakıma alındı.

  Zonguldak ta annelerinin terk ettiği baykuşlar aç kaldı #2

  YENİDEN DOĞAYA SALINACAKLAR

  Orman ve Su İşleri Zonguldak Şubesi Müdürü Sezgin Örmeci, anne baykuşun 1 haftadır yuvaya uğramadığının belirlendiğini belirterek, "Yavru baykuşlar, tedavi ve bakımları yapıldıktan sonra yeniden doğaya salınacak" dedi. Örmeci, son 3 yılda doğada bu şekilde zarar görmüş 118 yaban hayvanının tedavi edildiğini söyledi. Bunlardan 14'ünün doğaya yeniden salındığını, tedavisi yapılan ancak tabiata uyum sağlayamayan 104 hayvanın ise Çanakçılar Hayvanat Bahçesi ve Doğal Yaşam Parkı'na yerleştirildiğini anlatan Örmeci, "Vatandaşlarımızdan, yaralı halde buldukları yaban hayvanlarını yetkililere haber vererek yaptığımız çalışmalara katkıda bulunmalarını istiyoruz. Yaban hayatını beraber koruyalım" dedi.

  Zonguldak ta annelerinin terk ettiği baykuşlar aç kaldı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir