taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9306
6.6072
1281.87
94365.16
244.806

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, Aden ve Marib bölgelerine ulaşarak acil yardım çalışmalarına başladı.

Haber Merkezi | 13.12.2018 - 14:05..
Whatsapp ile paylaş

Yemen’de insani kriz, ölümcül boyutlara ulaştı. 27.4 milyon nüfus sahip ülkede 21 milyon insan gıda sıkıntısı çekiyor. 10 milyon insan acil yardıma muhtaç durumda. Çatışma, açlık, kolera ve çeşitli salgın hastalıklar nedeniyle şu ana kadar binlerce insan öldü.

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

ÖLÜM RİSKİYLE KARŞI KARŞIYALAR

Uluslararası raporlara göre, Yemen’de ölen çocukların sayısı 85 bine ulaştı. İç savaşta ölenlerin sayısı ise 16 bin civarında. 3 milyon insan evini terk etmek zorunda kaldı. Sağlık sisteminin de çöktüğü ülkede 14.8 milyon insan, sağlık hizmetine ulaşmasında büyük zorluk yaşıyor. Çocuklar, çatışma ve yetersiz beslenmeye bağlı hastalıklardan dolayı hayatlarını kaybediyor.

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

2 MİLYON ÇOCUK BESLENME SORUNU YAŞIYOR

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'nun (UNICEF) verilerine göre; Yemen'de, 2.2 milyon çocuk akut yetersiz beslenme sorunu yaşarken, bu çocuklardan 5 yaşın altındaki 400 bini ise acilen yardım edilmezse ölüm riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de VİDEO

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

İHH 2000'Lİ YILLARDAN İTİBAREN AKTİF ÇALIŞIYOR

İHH İnsani Yardım Vakfı, Yemen’de, 2000’li yılların başından beri faal olarak çalışmaktadır. Yemen’de çalışmalar; gıda güvenliği, barınma, sağlık, eğitim, su, sanitasyon, hijyen, beslenme, gıda dışı yardım malzemeleri, kurtarma, dini ve kültürel faaliyetler gibi alanlarda gerçekleşmektedir.

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

ATEŞKES ANLAŞMASI İÇİN GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

İHH, “Yemen Yardım Bekliyor” sloganıyla acil yardım kampanyası başlattı. Bölgedeki savaşın taraflarına, insani yardı faaliyetlerini sağlamak için 3 aylık acil ateşkes çağrısında bulundu ve ilgili konuda görüşmeleri devam ettiriyor. Ateşkes konusunda taraflarla anlaşma sağlanırsa, Yemen’de çatışmalardan dolayı ulaşılamayan bölgelere ulaşılıp, açlık çeken insanlara acil gıda yardımları ulaştırılması planlanıyor.

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

SON BİR YILDA 200 BİNDEN FAZLA YEMENLİYE YARDIM

İHH’nın, hayırseverlerin destekleriyle 2018 yılından beri Yemen’de gerçekleştirdiği faaliyetlerden 200 binden fazla kişi istifade etti. Yardım kalemleri arasında; insani yardım, acil yardım, sağlık yardımları, adak-akika yardımları, gıda yardımları, bebek maması, Ramazan yardımları, fitre yardımları, hijyen paketi yardımları ve kurban yardımları bulunuyor.

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

YEMENLİ YETİMLERE TÜRKİYE SAHİP ÇIKIYOR

Öte yandan İHH, bölgede Yetim Çalışmaları da yürütüyor. Bu kapsamda Yetim Sponsorluk Sistemi ile Yemen’de her ay düzenli olarak 4 bin 985 yetime maddi destek veriliyor. Türkiyeli hayırseverle,r yaklaşık 5 bin yetimin yüzünün biraz da olsa gülmesine vesile oluyor.

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

YARDIM ULAŞTIRMAK İÇİN

Yemen halkına destek olmak isteyen hayırseverler, tüm operatörlerden YEMEN yazıp 3072’ye kısa mesaj göndererek 5 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına YEMEN yazarak yardım edebiliyor.

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

İHH Yardım Ekipleri Yemen'de

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir