taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8333
6.5014
1488.39
97941.23
279.249
48297.33

İngiltere ve Rusya arasındaki kriz derinleşiyor

Çift taraflı çalışan eski Rus casusu Sergey Skripal’in zehirlendiği Salisbury’deki katedrale, Rus bayrağı asıldı. İngiltere’nin en eski katedraline Rus bayrağı çekilmesi yeni bir siyasi kriz başattı.

İHA | 18.02.2019 - 10:10..
Whatsapp ile paylaş

Geçtiğimiz yıl eski Sovyetler Birliği döneminde GRU ajanı olan Sergey Skripal zehirlenmiş, İngiltere, bu olaydan dolayı Rusya’yı sorumlu tutmuştu. Rusya ise İngiltere’nin bu iddiasını reddetmişti.

İngiltere ve Rusya arasındaki kriz derinleşiyor

İNGİLTERE VE RUSYA ARASINDA KRİZ ÇIKTI

İngiltere ile Rusya arasında büyüyen bu kriz, yeni bir olayla daha derinleşti. İngiltere'nin Salisbury şehrinde bulunan ve yapımı 13’üncü yüzyıla kadar dayanan Salisbury Kutsal Meryem Ana Katedral Kilisesi’nin restorasyon iskelelerine asılan Rusya bayrağı nedeniyle, Rusya ile İngiltere arasında yine kriz çıktı.

İngiltere ve Rusya arasındaki kriz derinleşiyor

RUS KONSOLOSLUĞU BAYRAĞI RUSLARIN ASMADIĞINI AÇIKLADI

Salisbury Kutsal Meryem Ana Katedral Kilisesi’inde, pazar ayininden sonra 2 kişi tarafından iskelelere asılan dev Rusya bayrağı, İngiltere basınında geniş yer aldı. İngiliz basını, Skripal davasından sonra Rusya’nın, dev Rus bayrağı asarak gövde gösterisi yapmaya çalıştığını savundu.

Rus konsolosluğu, bayrağın Ruslar tarafından asılmadığını, Rusya’nın bu olayla ilgili bağlantısının bulunmadığını ifade ederek olayı ‘provokasyon’ olarak nitelendirdi. Ayrıca Rus Konsolosluğu bayrak olayıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Katedrale bayrak asma olayının, geçtiğimiz yıl yaşanan Skripal olayıyla bağdaştırılması son derece üzücüdür.” ifadeleri kullanıldı.

İngiltere ve Rusya arasındaki kriz derinleşiyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir