taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8024
6.432
1466.6
108253.56
273.549
42663.96

İstanbul Havalimanı'nda fırsatçılığa izin verilmeyecek

İstanbul Havalimanı'nda hanutçuluk, çığırtkanlık ve bagaj simsarlığı yapan kişilere, güvenlik görevlilerince adli ve idari işlem uygulanacak.

AA | 11.04.2019 - 17:51..
Whatsapp ile paylaş

Mülki İdare Amirliği'nden yapılan açıklamada, dünyanın en modern havalimanlarından birisini olan İstanbul Havalimanı'nı büyük bir başarı ve gururla açtıklarını, söz konusu havalimanının ülkenin imajına ve Türk misafirperverliğine uygun bir yer olması için, bazı tedbirlerin emniyet teşkilatı ve işletmeci kuruluş tarafından titizliklikle ve tavizsiz uygulanmasının zaruri olduğu belirtildi.

İstanbul Havalimanı'nda fırsatçılığa izin verilmeyecek

AÇIKLAMA YAPILDI

İç ve dış hatlar geliş katında bulunan tüm turizm acenteleri, araba kiralama firmaları ve benzeri işletmelerin çalışanlarının sadece kendilerine ait büroların içinde bulunabilecekleri aktarılan açıklamada, "Bu firmaların çalışanlarının büro önlerinde, koridorlarda ve yolcu karşılama alanlarında bulunmalarına asla izin verilmeyecektir. Bu kuralı ihlal eden kişilerin havalimanı giriş kartları derhal iptal edilecek ve bağlı bulundukları firmalara da her türlü adli ve idari yaptırım tavizsiz uygulanacaktır. Herhangi bir firmaya bağlı olmaksızın aynı yerlerde hanutçuluk, çığırtkanlık ve bagaj simsarlığı yapan kişiler ile ilgili de güvenlik görevlilerimiz tarafından adli ve idari işlem yapılacak ve bu kişiler derhal bir daha içeri alınmamak üzere havalimanından uzaklaştırılacaktır." dedi.

İstanbul Havalimanı'nda fırsatçılığa izin verilmeyecek

BİZ DİZİ TEDBİR ALINACAK

Açıklamada, İstanbul Havalimanı'nın geliş ve gidiş terminalleri önünde usulsüz park, uzun süre bekleme ve korsan taksicilik yapılması gibi trafik düzenini bozan ve haksız rekabete neden olan tüm faaliyetlere karşı emniyet trafik ve özel güvenlik ekiplerince etkin ve sürekli tedbirlerin alınacağı kaydedildi.

Söz konusu tedbirlerin emniyet teşkilatı ve işletmeci kuruluşun tüm yöneticileri ve diğer sorumluları tarafından sistemli, sürekli ve kararlı bir biçimce uygulanması gerektiğine dikkati çekilen açıklamada, bu konuda hassasiyet göstermeyen kamu görevlileri hakkında gerekli idari işlemlerin yapılması zorunluluğunun ortaya çıkacağının bilinmesi ve gereğinin yapılmasının istediğini bildirildi.

İstanbul Havalimanı'nda fırsatçılığa izin verilmeyecek

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir