taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.92
6.5343
1483.76
95257.61
282.676
48349.69

'Kaçırıldım' dedi babasından 100 bin dolar fidye istedi

Irak'ta ortalıktan kaybolup kaçırıldığı süsü veren bir kişi, babasından 100 bin dolar fidye almaya çalıştı

AA | 12.02.2019 - 19:37..
Whatsapp ile paylaş

qweqwe

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir kişi, babasından 100 bin dolar alabilmek için kaçırıldığı süsü vererek fidye talebinde bulundu.

Irak İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral Saad Maan, yaptığı yazılı açıklamada, bir babanın, Bağdat'ta oğlunun kaçırıldığını ve kendisinden fidye talep edildiğini belirterek, şikayette bulunduğunu ifade etti.

KAÇIRILMA SÜSÜ VERDİ

Babanın şikayeti üzerine soruşturma başlatıklarını belirten Maan, olayla ilgili bilgileri toplayıp güvenlik kamera kayıtlarını izlediklerini kaydetti.

Maan, soruşturma sonucunda, kaçırıldığını iddia eden kişinin, bir arkadaşının evinde gizlendiğinin belirlendiğini aktardı.

Bakanlık Sözcüsü, "Kaçırıldım" diyerek babasını arayan ve 100 bin dolar fidye isteyen söz konusu kişi hakkında, yasal işlem başlatıldığı bilgisini verdi.

Maan, babasından para koparmaya çalışan oğlun, kişisel bilgileri hakkında ayrıntı paylaşmadı.

5 YIL HAPİS CEZASI

Iraklı Avukat Tarık Harb, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaçırıldığını iddia edip babasından para almak isteyen şahsın, Irak yasalarına göre 5 yıla kadar hapis cezası alabileceğini belirtti.

ABD'nin, 2003 yılında Irak'ı işgal etmesinden sonra meydana gelen terör ve çatışmaların yol açtığı güvenlik boşluğundan yararlanan bazı kişiler, iş adamları başta olmak üzere maddi durumu iyi olanlar ve ülkedeki yabancıları kaçırıp ailelerinden fidye talep ediyordu.

Irak'ta, geçmiş yıllara göre kaçırma vakalarında düşüş olsa da zaman zaman bu tür olaylar yaşanmaya devam ediyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir