taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9574
6.5594
1573.05
119679.56
301.424
55200.46

Kamyona kuş yuva yaptı seferler iptal oldu

Motor bölümünde kuşun yuva yaptığı yol inşaatında kullanılan kamyon, yavrular kuluçkadan çıkıp uçuncaya kadar seferden çekildi.

İHA | 03.07.2019 - 02:45..
Whatsapp ile paylaş

Bingöl-Erzurum kara yolu 35. kilometre Çobantaşı köyü mevkisinde bölünmüş yol çalışmalarını sürdüren firmaya ait bir kamyonun motor bölümünde kuşun yuva yaptığını fark eden işçiler, durumu firma yetkililerine bildirdi.

Kamyona kuş yuva yaptı seferler iptal oldu


Duyarlılık gösteren firma yetkilileri, hafriyat taşımada kullanılan kamyonun yavrular kuluçkadan çıkıp uçuncaya kadar seferden çekilmesine karar verdi.

Çobantaşı köyündeki şantiyede tamircilik yapan İlyas Varol (32), kamyonun üzerinde sürekli iki kuşun uçması üzerine yaptıkları aramada, içinde 6 yumurta bulunan yuvayı gördüklerini belirtti.

Kamyona kuş yuva yaptı seferler iptal oldu

ANNELERİ SÜREKLİ TAKİP ETTİ

Kuş ve yuvadaki yumurtaların zarar görmemesi için kimseyi kamyona yaklaştırmadığını anlatan Varol, şöyle dedi:
“Yaklaşık 20 gün önce kamyon çalışırken etrafında bir kuş dolaşıyordu. Kamyon nereye giderse kuş onu takip etmeye başladı. Biz de merak ettik, kamyonu atölyeye çektik baktık, kuş yuvası gördük. Motor şasesinin içine kuş yuva yapmış ve 6 yumurta içinde var. Şefimizin talimatıyla kamyonu çalıştırmamaya karar verdik. Bu kuş yavru yapana, uçup gidene kadar kamyonu çalıştırmayacağız.”

Kamyona kuş yuva yaptı seferler iptal oldu

Motorunda kuşun yuva yaptığı kamyon seferden çekildi İZLE


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir