taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7494
6.388
1475.82
108658.98
272.83
42434.66

Kenan Işık aylar önce Osmanlıca için sitem etmişti İZLE

Kenan Işık, Osmanlı Türkçesiyle ilgili Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında "Keşke Osmanlıcaya bu kadar gaddarca davranılmasaydı" ifadelerini kullanmıştı.

11.12.2014 - 10:23..
Whatsapp ile paylaş
Kenan Işık aylar önce Osmanlıca için sitem etmişti İZLE

ö

Osmanlıcanın zorunlu ders olarak liselerde okutulması Milli Eğitim Şurası'nda gündeme gelince, yeni bir tartışma da başladı. Kimisi "ne işimize yarayacak" derken kimisi de Osmanlıca eserler okunmadan geçmişe ait sağlıklı bilgiler edinilemeyeğini savunarak öneriye destek verdi.

Bu tartışmalarla birlikte, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle aylardır ekrandan uzak kalan Kenan Işık'ın, yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'de, Osmanlıcanın unutturulmasına ilişkin sitemi bir kez daha hatırlandı.

Kenan Işık aylar önce Osmanlıca için sitem etmişti

KEŞKE OSMANLICAYA BU KADAR GADDARCA DAVRANILMASAYDI

Işık, ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışmada çıkan bir soru üzerine "Keşke Osmanlıcaya bu kadar gaddarca davranılmasaydı" ifadesini kullanmıştı.

OSMANLICANIN KELİME DAĞARCIĞI ZENGİNDİ

Günümüzde bir sözcükle birden fazla durumun açıklandığını, ancak bunun dilde yavanlaşmaya sebep olduğunu belirten Kenan Işık, Osmanlı Türkçesi'nde zengin kelime dağarcığının olduğunu, aslında aynı anlama gelen her sözcükte ince farklılıklar olduğuna dikkat çekmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir