Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.076
-2.53%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Adam Johnson'un kitabı Türkçede

  Pulitzer ödüllü yazarın Book Award ödülünü kazanmış kitabı 'George Orwell Arkadaşımdı' Yüz Kitap etiketiyle yayımlandı
  • Haber Merkezi
  • 17.01.2018 - 16:56
  Adam Johnson'un kitabı Türkçede

  Adam Johnson’un olağanüstü öykü derlemesinin sayfalarında şairane bir anlatım ve kalp kırıklıkları var. Johnson, öyküleri ister New Orleans’ta veya Palo Alto’da ister Kore’de geçsin, aynı duyarlılık ve kavrayışla yazan bir virtüöz. Bu sayfalardan şaşırtıcı, komik, hüzünlü ve derinden sarsıcı sesler yükseliyor.

  TEKİNSİZ DÜNYADA GELEN ÖYKÜLER

  Bu altı öyküde, Johnson sevgiyi ve kaybı, teknolojinin özel hayata nüfuzunun etkilerini ve siyasalın kişiseli nasıl biçimlendirdiğini keşfe çıkıyor. Johnson’un öyküleri harap olmuş Amerikan şehirlerinden terk edilmiş işkence odalarına, tanıdık gelen tekinsiz bir dünyada geçiyor.

  Amerikalı yazarın kitabı Deniz Keskin'nin çevirisiyle raflarda yerini aldı.

  RAYDAN ÇIKMIŞ HAYATLAR

  Karısının hastalığı karşısında kendisini aciz hisseden ve kaçışı simülasyonlar yaratmakta bulan bir yazılımcı, yıkıcı bir kasırganın ertesinde küçük oğlunun sorumluluğu üstüne kalan genç bir baba, ailesini geride bırakıp ölmeye hazır olmayan kanser hastası bir kadın, yönettiği cezaevinde yapılan işkenceleri hâlâ inkâr eden sabık bir Doğu Alman hapishane müdürü, içindeki sapkınlığı dizginlemeye çalışan bir bilgisayar programcısı, Kuzey Kore’den kaçıp Güney’deki yeni hayatlarında bocalayan iki arkadaş.

  Adam Johnson un kitabı Türkçede #1

  Johnson raydan çıkmış hayatlarını yoluna sokabilmek için güç toplamaya çalışan insanların öykülerini anlatıyor; bu satırlarda Kurt Cobain’in, totalitarizmin ezdiği hayatların, yıkılmış evlerin, kaçak babaların, kayıp organların hayaletleri dolaşıyor.

  Adam Johnson un kitabı Türkçede #2

  Adam Johnson

  Yazar: Adam Johnson

  Yayınevi: Yüz Kitap

  Çeviren: Deniz Keskin

  Türü: Öykü

  Syf: 260

  Kitabı satın almak için linki tıklayın:

  Babil.com

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir