Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.3536
-0.20%
Dolar
16.6207
-0.11%
Altın
972.65
-0.04%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
341.742
-0.43%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  George Saunders'tan hiciv dolu bir öykü: Tilki 8

  George Saunders'tan hiciv dolu bir öykü: Tilki 8

  Yüzyılın en iyi öykücüleri arasında sayılan, Man Booker Ödüllü George Saunders'ın yazdığı Tilki 8, insanın içinde yaşadığı dünyaya yabancılaşma eğilimini irdeleyen ezber bozan bir novella.
  • Özel İçerik
  • 29.03.2021 - 16:41
  • Güncelleme : 29.03.2021 - 17:27

  Eserinde, modern toplumların insan-doğa ilişkisi bağlamında gündemden hiç düşürmedikleri çevre sorunları ve hayvan hakları gibi önemli meseleleri hicveden Amerikalı yazar George Saunders, rant uğruna talan edilen doğal alanların ekosistem üzerinde yarattığı tahribata dikkat çekiyor.

  PLANLI DOĞA KATLİAMI

  İnsanlığı, hem yapan hem bozan, hem seven hem kıran bir varlık olarak, kurnazlığıyla nam salmış bir hayvanın gözünden anlatan kitap, sözde girişimlerle devamlı koruma altına alındığı yinelenen doğal yaşamın planlı bir şekilde nasıl katledildiği gerçeğine de vurgu yapıyor.

  George Saunders tan hiciv dolu bir öykü: Tilki 8 #1

  Kitabı satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 64

  FARKLI BİR TİLKİ

  Tilki 8, diğer tilkilerden biraz farklıdır. Sürüdeki herkes de onun biricikliğinin ayırdındadır. Hayalperesttir öncelikle.

  Bir de delicesine meraklı!.. Üstelik, çat pat da olsa insan dilini öğrenmeyi başarmıştır. Hem de pencere dibinde dinlediği sevgi dolu hikâyelerden.

  ZİHNİ KURCALAYAN SÖZCÜKLER

  Zihnini kurcalayan sözcüklerden aldığı cesaretle, şimdi de insanlığa dair çok özel bir şeyi daha aramaya karar vermiştir.

  Sevgiyi fakat izini sürdüğü bu nadir bulunan şeyin, gerçek hayatta onu büyük hayal kırıklığına uğratacağına dair en ufak bir fikri bile yoktur...

  George Saunders tan hiciv dolu bir öykü: Tilki 8 #2

  George Saunders

  DOSTANE ÖYKÜ...

  Chelsea Cardinal'ın zarif desenleriyle resimlenmiş Tilki 8'in dostane öyküsü, insanların kendilerine olan özsaygılarını ve doğaya karşı sergiledikleri duyarsız tutumu sorgulatıyor.

  KALIPLARIN DIŞINA ÇIKAN KİTAP

  Gözü pek bir tilkinin kendi sözcükleriyle insanlara seslenişine aracılık eden bu merak uyandırıcı eser, kalıpların dışına çıkan dilsel yapısıyla da özgürlükçü bir anlatımı benimsiyor.

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir