Petrol
96.5
-0.16%
Euro
18.2967
-0.01%
Dolar
17.9365
-0.07%
Altın
1.03
-0.06%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
429.800
2.85%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Japon yazar Toshikazu Kawaguchi’nin ilk romanı Türkçede

  Japon yazar Toshikazu Kawaguchi’nin ilk romanı Türkçede

  Kaleme aldığı tiyatro oyunlarıyla büyük başarılar elde eden Japon yazar Toshikazu Kawaguchi'nin, aynı isimli oyunundan uyarlanan ilk romanı Kahve Soğumadan Önce, Türkçeye çevrildi.
  • Özel İçerik
  • 28.04.2021 - 11:29
  • Güncelleme : 28.04.2021 - 12:13

  Yurt dışında satış rekorları kıran ve Türkiye’de de çok satılan yabancı kitaplar listelerinde aylarca en üst sıralarda yer alan roman, Tokyo’da ziyaretçilerinin zaman yolculuğuna çıkabildiği yüz yıllık bir kafede geçiyor.

  Bu gizemli kafenin dört ziyaretçisinin hikâyesini ve kahve fincana doldurulduğu anda başlayıp kahve soğuyunca sona eren yolculuklarının mucizevi sonuçlarını anlatan Kahve Soğumadan Önce, okurlarına hem mutluluk veren hem de gözyaşlarının eşlik ettiği bir anlatı vadediyor.

  İLGİYLE KARŞILANDI

  Epsilon’un okurlarla buluşturduğu Kahve Soğumadan Önce, oyun yazarı olarak tanınan Toshikazu Kawaguchi’nin ilk romanı.

  Yazarın, Suginami Drama Festivali’nde Büyük Ödülü kazanan aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan roman, dünya çapında edebiyatseverlerden çok büyük bir ilgi görüyor.

  Japon yazar Toshikazu Kawaguchi’nin ilk romanı Türkçede #1

  TADIMLIK...

  Tokyo’nun ara sokaklarından birinde, ziyaretçilerine özenle demlenen kahvelerini sunan yüz yıllık bir kafe bulunur. Yılın en sıcak gününde bile serin kalmayı başaran, yalnızca dikkatli gözlerin seçebileceği, bodrum katındaki küçük bir kafe…

  Öyle küçük ki üç masa ve altı sandalye ile mekân baştan başa doluyor. Duvarda ise her biri ayrı bir zamanı gösteren üç saat asılı.

  Etrafınıza bakındığınızda en hafif tabirle “sıradan” olarak niteleyeceğiniz bu yerin kolaylıkla tahmin edilemeyecek bir hizmeti daha var: Zamanda yolculuk...

  Japon yazar Toshikazu Kawaguchi’nin ilk romanı Türkçede #2

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir