Euro
9.0158
-0.46%
Dolar
7.4345
-0.4%
Altın
443.14
0.33%
Borsa
1.561
-0.23%
Bitcoin
263.900
-4.67%
1ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 1 C

  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldı

  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal adlı serginin açılış töreni, TBMM Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla sanatseverlerin hizmetine sunuldu.
  • Haber Merkezi
  • 19.10.2018 - 11:15
  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldı

  İzmir'de Folkart Galeri'nin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bugüne kadar hiç görülemeyen fotoğrafları, kullandığı özel eşyaları, yazdığı mektuplarından oluşan Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal adlı serginin açılış töreni, TBMM Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla açıldı.

  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldı #1

  ARA GÜLER ÜZÜNTÜSÜ

  Fikirden sergileme aşamasına kadar emeği geçen herkese teşekkür eden Yıldırım, foto muhabir Ara Güler'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu aktardı.

  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldı #2

  EN KAPSAMLI ATATÜRK GALERİSİ

  Büyük Önder Atatürk'ün bir konuşmasında, "Sanatkar, toplumda uzun çalışma ve çabalardan sonra alnında ışığı hisseden insandır" ifadesini kullandığını hatırlatan Yıldırım, "Atatürk'ün tarifine uygun sanatçılar tarafından hazırlanan ve şu anda açılışını yapmakta olduğumuz sergiyi bir kat daha önemli hale getiriyoruz. Fotoğraf zamanın en güçlü şahidi olmuştur. Bugüne kadar yapılmış en kapsamlı Atatürk fotoğraflarını görme fırsatımız olacak" dedi.

  24 ŞUBAT 2019'A KADAR ZİYARETE AÇIK OLACAK

  Yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olan, başta Eriş Ülger ve Fahri Özdemir olmak üzere birçok özel koleksiyondan derlenerek hazırlanan sergi 24 Şubat 2019'a kadar açık kalacak.

  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldı #3

  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldı #4

  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldı #5

  Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir