Petrol
112.56
0.46%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
488.274
2.05%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  İBB 'Kavuklu Kahve' ile orta oyununu tanıtıyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, unutulmaya yüz tutan değerlerimizden biri olan orta oyununu yeni nesillere tanıtmak için “Kavuklu Kahve” oyunu seyirciyle buluştu.
  • Haber Merkezi
  • 10.09.2018 - 10:22
  • Güncelleme : 10.09.2018 - 10:28
  İBB 'Kavuklu Kahve' ile orta oyununu tanıtıyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gösteri Sanatları Merkezi yeni kültür sezonuna merhaba dedi. Unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizden biri olan orta oyununu yeni nesillerle tanıştırmak için ‘Kavuklu Kahve’ nev-icad orta oyunuyla seyircinin karşısına çıkmaya başladı.

  İBB Kavuklu Kahve ile orta oyununu tanıtıyor #1

  EYLÜL AYI SONUNA KADAR SÜRECEK

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Kavuklu Kahve nev-icad orta oyunu Sultanahmet’te seyircileriyle buluştu. Vatandaşlardan büyük ilgi gören oyun kahkaha tufanı estirdi. 7’den 70’e herkesin katıldığı gösteriler her hafta cuma, cumartesi ve pazar günleri saat 18.00’de seyirciyle buluşacak.

  Eylül ayı sonuna kadar devam edecek gösterilere katılım ise ücretsiz. Orta oyunu geleneğinden alınan değerlere güncel yorum katılarak hazırlanan Kavuklu Kahve, bu nedenle nev-icad bir orta oyunu olarak nitelendiriliyor. Böylece kadim değerlerimizden olan orta oyununu unutturmamak ve gelecek nesillere tanıştırarak yaşatılması hedefleniyor.

  İBB Kavuklu Kahve ile orta oyununu tanıtıyor #2

  İZLEYENLERDEN TAM NOT ALMIŞTI

  Kavuklu Kahve’nin yönetmenliğini Erdem Erdoğan, dramaturjisini ise Tufan Yılmaz üstlendi. Oyun, “Oyunumuz var a dostlar. Dört bir yana haber salınsın. Duyanlar duymayanlara haber uçursunlar. Alem-i temaşa için sahnelerimiz pûr heyecan hazırlıkta. Dostlar abâd, düşmanlar berbat olsunlar. Dünya döndükçe perdemiz tüm ruhlara huzur ve sûrur ikram etsin.” cümleleriyle izleyiciyi selamlayacak. Yaz Neşesi Etkinlikleri kapsamında da seyirciyle buluşan oyun izleyenlerden tam not almıştı.

  İBB Kavuklu Kahve ile orta oyununu tanıtıyor #3

  İBB Kavuklu Kahve ile orta oyununu tanıtıyor #4

  İBB Kavuklu Kahve ile orta oyununu tanıtıyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir