Euro
9.9854
0.13%
Dolar
8.47
0.51%
Altın
483.41
-0.54%
Borsa
1.425
0.04%
Bitcoin
403.600
0.74%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, sahneyi sevdi

  Tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, sahneyi sevdi

  Muğla'nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi'nde iki yıl önce tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, üçüncü oyunlarına hazırlanıyor.
  • AA
  • 12.01.2019 - 12:33
  • Güncelleme : 12.01.2019 - 14:40

  Muğla'nın Menteşe ilçesinde 2 yıl önce tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, gündüzleri bağ, bahçe, ev ve tarlalarda çalışıyor, akşamları ise 'Sarı İnek' adlı oyunun provalarını yapıyor.

  ERKEN SAATLERDE BAŞLAYAN MESAİ

  Kadınlar sabah saatlerinde büyük zahmetlerle başladıkları ev işlerini yürütürken, bir yandan da gün içerisinde tarlada çapa yapıyor, ormanda odun kesiyor, topladıkları odunları kırıp el arabaları ile evlerine taşıyor.

  Tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, sahneyi sevdi #1

  PROVA YAPIYORLAR

  Günün ilerleyen saatlerinde hayvanlarına yem vererek süt sağıp, yoğurt hazırlayan kadınlar, yemek hazırlayarak akşam eve gelen eşleri ve çocuklarıyla oynadıkları tiyatro oyununun provalarına katılıyor.

  Tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, sahneyi sevdi #2

  ÇOCUKLAR ERKEKLERE EMANET

  Akşam saatlerinde belediyenin kendilerine tahsis ettiği iki otobüsle, ilçe merkezine gelerek kültür merkezinde buluşan köy kadınları, hazırlandıkları oyunun provalarını yaparken, eşleri ise kendileri ile gelen çocuklara bakıyor.

  Tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, sahneyi sevdi #3

  YETENEKLERİNİ GÖSTERİYORLAR

  Menteşe Belediyesi tiyatro eğitmeni ve oyuncu koçları ile hazırlıklarını sürdüren kadınlar, "Sarı İnek" adlı oyunda, köyde kaçırılan bir ineğin bulunması için geçen hikayede hünerlerini sergiliyor.

  Tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, sahneyi sevdi #4

  BEĞENİ KAZANDILAR

  2017 yılında ilk tiyatro oyunları "Köy Düğünü" ile izleyici karşısına çıkan ve oyunu birçok köyde sergileyerek büyük beğeni toplayan köylü kadınlar, geçen süre içerisinde 2 tiyatro oyunu ve bir klipte yer alarak oyunculuklarını geliştirdi.

  Tiyatro topluluğu kuran köylü kadınlar, sahneyi sevdi #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir