Petrol
109.76
-1.94%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
469.861
-2.55%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Gözetimsiz sınav uygulaması yaygınlaşıyor

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un söylediği gözetimsiz sınav uygulaması, Ağrı'nın Patnos ilçesinde de hayata geçirildi.
  • AA
  • 21.11.2018 - 15:00
  Gözetimsiz sınav uygulaması yaygınlaşıyor

  Gözetimsiz sınav Ağrı'nın Patnos ilçesindeki Cengiz Topel Ortaokulu'nda da uygulanmaya başlandı. Bir süre önce Kahramanmaraş'taki bir okulda uygulanan gözetimsiz sınavlar, Patnos ilçesindeki Cengiz Topel Ortaokulu'nda da "Biz size güveniyor ve inanıyoruz" temasıyla başlatıldı.

  ÖĞRETMENSİZ SINAV

  Uygulamayla öğrenciler, öğretmensiz sınıflarda sınava giriyor. Okul müdürü Sebahattin Kılıç, Bakan Selçuk'un, "Biz hepimiz öğrenme yolculuğundayız. İsterim ki bir okul çıksın gözetimsiz sınav yapıyoruz desin. İsterim ki bir başka okul eleştirel düşüncenin örneği olsun" sözlerini hatırlattı.

  Gözetimsiz sınav uygulaması yaygınlaşıyor #1

  "ALIŞKANLIK HALİNE GELSİN İSTİYORUZ"

  Okul müdürü Sebahattin Kılıç, "Okulumuzda şu an sınav haftasındayız ve çok önemli bir projeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un, gözetimsiz sınav hayalini okulumuzda denemek istedik. Öğrencilerimiz birbirine bakmadan, kopya çekmeden yazılılarına devam edecekler. Bu olumlu ve ılımlı davranışlar alışkanlık haline gelsin istiyoruz. İnsanımızı bu şekilde yetiştirebilmenin mutluluğunu yaşamak istiyoruz. Yaparak, yaşayarak ve uygulayarak eğitimi burada birebir aktarmak istiyoruz" dedi.

  Gözetimsiz sınav uygulaması yaygınlaşıyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir