Petrol
95.67
-0.66%
Euro
18.3479
0.38%
Dolar
17.9599
0.34%
Altın
1.033
-0.04%
Borsa
28
0.00%
Bitcoin
416.903
-2.89%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C
  Leman Sam: Hacca ve Umre'ye gitmem İZLE

  Leman Sam: Hacca ve Umre'ye gitmem İZLE

  Ünlü sanatçı Leman Sam, imza gününde yaptığı açıklamasında "Hacca ve Umre'ye gitmem" ifadelerini kullandı.
  • 20.04.2014 - 11:38

  Edirne'ye konser vermek için gelen sanatçı Leman Sam, gösteriş yapmak için hacca ve umreye gidenlere karşı olduğunu ifade ederek, "Araplar bu işi kazanç haline getirdi." dedi.

  Leman Sam: Hacca ve Umre'ye gitmem İZLE

  "ARAPLAR BU İŞİ KAZANÇ HALİNE GETİRDİ"

  Leman Sam dün geceki konserinin ardından konakladığı otelin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sam, yaptığı açıklamada, "Araplar bu işi kazanç haline getirdi. Ben buna karşıyım. Zaten ülkemiz fazla parası olan ülke değil. Gidip de Araplar'a para kaptırmak benim için ters. Hac yapılan yerde büyük büyük oteller yapıldı. Kabe'yi görenler çok pahalı, insanlar lüks elbiseleriyle mücevherleriyle gidip orada bir birlerine hava atıyorlar. Bu artık dini inanç olmaktan çıkmış gibi görünüyor. Zaman zaman, kimisi samimi niyetlerle kimisi şov için gidiyor. Bunlara da karşıyım. Ama en önemlisi yani ben neden bu açıklamayı yapıyorum, genel olarak Atatürk'e 'Dinsiz', 'Dini şöyle böyle yaptı' derler. Haksız eleştirilerde bulunurlar buna o kadar kızıyorum anlatamam." ifadelerini kullandı. 

  "BEN HACCA VE UMREYE GİTMEM"

  Bir takım insanların dikkatini çekmek için şovlara ilgilenecek vaktinin olmadığını kaydeden Sam, "Kim ne isterse onu yapsın ben hacca ve umreye gitmem, Araplara para vermek istemiyorum" dedi. 

  Leman Sam: Hacca ve Umre ye gitmem İZLE #1

  "ATATÜRK 'SAVAŞ SEBEBİ' DEMİŞTİ"

  "Atatürk'ün zamanında Hz Muhammed'in evini yıkmak isteyen Araplara karşı çıktığını ifade eden Leman Sam, "Atatürk zamanında Hz. Muhammed'in evini yıkmak isteyen Arapları, 'Sakın böyle bir şey yapmayın bu bir savaş sebebidir' demiş. Bu benim için çok önemlidir. Bu bir büyük liderin insanların kendi dinine olan saygısı ve korumacılığıdır. Bunu hiç kimse fark etmeyip ondan sonra bu mevzunun üzerine de tartışma dönmesi benim için tatsız bir şey tabi. Bana sorarsanız hacca gider misiniz? Hayır gitmem. Çünkü neden gitmem. Herkesin kendine göre bir dini inancı vardır. Ben gitmem yani. Araplara da para kaptırmam. Bunlar çok tartışmalı mevzular. Birçok fakir insan var belki çok gitmek istiyorlar inançları dolayısıyla fakat bir türlü gidemiyorlar. Ama birde burada onun bunun sırtından çala çırpa, dolandırarak para kazananlar durmadan oraya gidiyor. Peki onlar cennete gidecek, fakirler cennete gitmeyecekler mi? Bu anlayışlara çok karşıyım. Ben bunları kabul etmiyorum. İstiyorum ki Türk halkı dinini uygulayacaksa biraz düşünerek, araştırarak okuyarak ve muhakeme ederek hayata geçirsin. Tanrı ile insanın arasına kimsenin girmesine taraftar değilim." 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir