Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
423.352
-1.64%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Meltem Cumbul omzuna çarpan sürücüye dava açtı

  Ünlü oyuncu Meltem Cumbul bir taksiden inerken omzuna çarpıp kaçan sürücüden şikayetçi oldu.
  • 04.07.2015 - 13:25
  Meltem Cumbul omzuna çarpan sürücüye dava açtı

  Meltem Cumbul omzuna çarpan sürücüye dava açtı #1

  Ünlü oyuncu Meltem Cumbul, geçtiğimiz aylarda ticari bir taksiden inerken arkadan gelen bir aracın omzuna çarpmasıyla yere düşerek yaralanmıştı. Ancak sürücünün olay yerinden kaçması üzerine Cumbul şikayette bulundu.

  Cumbul'a çarpan aracın sürücüsünün tespit edilmesiyle 75 yaşındaki Mihail K. hakkında 'taksirle yaralama' suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında şikayetçi Meltem Cumbul ve sanık Mihail K. ile taraf avukatları hazır bulundu.

  FARK ETSEYDİM İLGİLENİRDİM

  Sanık Mihail K. savunmasında kazayı olay anında hiç fark etmediğini belirterek, 'Fark etseydim kesinlikle durarak Cumbul ile ilgilenirdim' dedi.

  Olaya ilişkin emniyete çağrıldığında izletilen görüntülerden kendisinin kullandığı aracın suça karıştığını anladığını söyledi. Sanık Mihail K. ifadesinde, Cumbul'un dikkatsiz davrandığını öne sürerek, 'Görüntüleri incelediğimde, şikayetçinin dikkatsiz bir şekilde ticari taksinin sol kapısından inip yola çıktığı ve aracımın arkasından aracıma çarptığı, bu olaydan benim bir kusurum olmadığını anladım. Görüntülerden benim kusurumdan değil müştekinin kusurundan olduğu bellidir. Olayla ilgili benden tazminat gideri bulunmadı. Zararı var ise maddi zararın ispatlanması şartıyla ödemeye hazırım. Beraatime karar verilmesini istiyorum' diye konuştu.

  Şikayetçi Meltem Cumbul ise ifadesinde sanığın kendisine çarptıktan sonra bilerek kaçtığını öne sürdü.

  ŞİKAYETÇİYİM

  Cumbul ifadesinde, 'Olay günü bindiğim ticari taksi beni indirmek için durduğunda aracın sağ tarafı inmeye müsait değildi. Aracın solundan yolu kontrol ederek indim. Yolda sanığın aracının benim bulunduğum araçtan çok geride bulunduğunu gördüm. Yolun sağ tarafını kontrol ederek geçişe başladım. Sanık aracıyla hızlı bir şekilde gelip, benim sol omzumdan çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşüp yaralandım. Olay sırasında sanığın aracı hızlıydı. O sırada bizim aracımızı sollayıp geçmesi de bence trafik kurallarına aykırıydı. Sanığın aracı bana çarpacağı sırada ani bir refleksle kendimi geriye attım. Bu nedenle aracın bana daha fazla zarar vermesine engel oldu. Zararım giderilmedi. Sanıktan şikayetçiyim, cezalandırılsın' dedi. Ara kararını açıklayan mahkeme, kazanın meydana geldiği olay yerinde keşif yapılmasına ve tanıkların çağrılmasına karar verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir