Petrol
109.25
0.14%
Euro
17.5592
-1.50%
Dolar
16.5909
-1.74%
Altın
979.7
-1.25%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.582
-3.02%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Bild Türk askerine rüşvetçi dedi Hürriyet şok diye yayınladı

  Bild Türk askerine rüşvetçi dedi Hürriyet şok diye yayınladı

  Hürriyet, Alman gazetesi Bild'in Türk askerinin rüşvetçi olduğunu ve yüzden petrol satışı gerçekleştirebildiklerini iddia eden haberini 'tartışılacak iddia' diye yayınladı. Habere göre kazanılan bu paralarla militanlar çocuklarla evlendiriliyor.
  • 21.12.2014 - 18:26

  bildh

  Hürriyet, Almanya’nın en çok satan gazetesi olduğunu vurguladığı Bild'in Avrupa’dan IŞİD’e katılan genç kızlar konusunda yaptığı analizde, Türk askerine ilişkin tartışma yaratacak sözlere yer verdiğine dair haberi "tartışılacak iddia ve şok suçlama" diye yayınladı.

  RÜŞVETÇİ TÜRK ASKERİ

  Buna göre, Bild'in “IŞİD genç kızları böyle kandırıyor” başlığıyla verilen haberde, başta İngiltere olmak üzere kandırılan genç kızların Almanya ve Türkiye üzerinden Suriye ve Irak’a ulaştıkları belirtilirken, “Türk sınırları nispeten geçirgen olarak kabul ediliyor. Sınır muhafızları rüşvete eğilimli, hatta bazıları da terör örgütü militanlarına sempati ile yaklaşıyor” ifadelerine yer verildi.

  IŞİD PETROLÜ TÜRKİYE'YE SATILIYOR

  IŞİD’in petrol satışı ve fidye paraları ile genç kızların gözünü boyadığını aktaran gazete, yayınladığı grafiklerle IŞİD petrolünün Türkiye’ye satıldığı iddialarını yeniden gündeme taşıdı.

  KAZANILAN PARA İLE ÇOCUKLAR KANDIRILIYOR

  Buradan kazanılan paralarla Avrupa’da Facebook, Twitter gibi sosyal medya ve internet üzerinden ulaşılan ve aralarında 15 yaşlarındaki çocukların da bulunduğu genç kızların kandırıldığını aktaran gazete, bölgeye giden çocuk yaştaki kızların IŞİD militanlarıyla evlendirildiğini aktardı.

  Gazete, bölgeye bu yolla kandırılarak giden kızlara örnek olarak Viyana’dan giden Sabina Selimovic (16) ve Samra Kesinovic (17), Bristol‘den Jusra Hussein (15) ve Stockwell‘den Samia Dirie‘yi (17) örnek gösterdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir