taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Özgecan'ın babası: İnsanlar acımızı paylaştı

Mersin'de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın ailesi TRT Haber'e konuştu.

Haber Merkezi | 21.02.2015 - 10:57..
Whatsapp ile paylaş

ÖZGECAN

Mersin'de minibüs şoförü tarafından tecavüze direndiği için bıçaklanarak öldürülen sonra da cesedi yakılan Özgecan Aslan'ın vahşice katledilişi Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Milyonlar korkunç cinayete karşı tepkisini dile getirdi.

Kızının ölüm haberini aldıktan sonra derinden sarsılan ancak metanetini koruyan Aslan ailesi TRT Haber'e konuştu. Mikrofon önce bu vahşi cinayet karşısında asil davranışlarıyla tüm Türkiye'nin saygısını kazanan Özgecan'ın babası Mehmet Aslan'a sunuldu.

"BEN KIZIMIN SAÇINA DOKUNMAYA KIYAMAZDIM"

Baba Aslan, "Ben söylenmiş olan bütün sözlerden aşağıdayım. Söylenmemiş olan bütün sözlerden de yukardayım" diyerek Hz Ali'nin söylemiş olduğu bir sözle konuşmasına başladı.

Mehmet Aslan, "Biliyorsunuz her insanın bir nefsi var. Nefis kabardığı zaman o insanın mahvolmasına sebep olur. Ben ben olmaktan çıktım. Edinmiş olduğum, sahip olmuş olduğum bütün her şey bugün içinmiş diye düşünüyorum. Çünkü ben güzel kızımı güzel meleğimi çok severdim sevmeye kıyamazdım, saçına dokunmaya kıyamazdım. Bizim söyleyebileceğimiz çok fazla bir şey yok. İnsanlar bizim bu günümüzde yanımızda oldular. Bizim içimizdeki yangını söndürebilmek için koştular, bize yardımcı oldular. Acılarımızı paylaştılar. Öncelikle herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Özgecan'ın ailesi TRT Haber'e konuştu İZLE

"ÖZGE'NİN KANI YERDE KALMASIN"

Anne Songül Aslan ise, "Acımız çok büyük, Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Allah korkusu olan bunu yapmaz. Devletimize güveniyorum. Özge'nin kanı yerde kalmasın" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir