Euro
9.0094
0.26%
Dolar
7.418
-0.01%
Altın
446.37
0.14%
Borsa
1.569
0%
Bitcoin
258.230
-3.72%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C

  AK Parti: Sandık başkanları üzerinden operasyon yapıldı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, bir kısım odakların, seçim öncesinden itibaren İstanbul'da sandık başkanları üzerinden operasyon yürüttüklerini savundu.
  • AA
  • 17.04.2019 - 03:02
  • Güncelleme : 17.04.2019 - 03:02
  AK Parti: Sandık başkanları üzerinden operasyon yapıldı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu "Teke Tek" programında soruları yanıtladı.

  "Bir el, bir kısım eller seçimden önce başlayarak, sandık başkanları üzerinden bir operasyon yürüttüler adeta." diyen Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

  AK Parti: Sandık başkanları üzerinden operasyon yapıldı VİDEO

  TAM BİR KANUNSUZLUK VAR

  "Türkiye Cumhuriyeti devletinde, siyasi tarihimizde bu derece şüphenin, İstanbul seçimlerine münhasıran söylüyorum şaibenin ve bu derece seçim yolsuzluğunun ortaya çıktığı başka bir seçim yok.

  Muhtemelen bu işten sonra birçok soruşturma dosyası açılacak ve bu işlerin içerisinde kimin, kimlerin parmağı olup olmadığı, rol alıp almadığı da ortaya çıkacak ama biz diyoruz ki tam bir kanunsuzluk var.

  BU KADARI BAŞKA HİÇBİR YERDE ORTAYA ÇIKMADI

  Elimizi nereye atsak, onlarca kanunsuzluk örneği görüyoruz. Bunlara tam kanunsuz demeyeceksek, bunlar birer iptal nedeni olmayacaksa, ne, ne zaman, nasıl iptal nedeni olacak? Bu kadarı ne Ankara'da ne başka yerde hiç ortaya çıkmadı.

  AK Parti: Sandık başkanları üzerinden operasyon yapıldı #1

  SEÇİM GÜVENLİĞİ HEPİMİZE LAZIM

  'Devlet gücüyle ancak bunlar olabilir' diyorlar ya bu parti, devlet gücünü, iktidar gücünü, demokrasinin aleyhine hiçbir zaman kullanmadı, kullanmayacak. Bizim aleyhimize dahi çıkmış olsaydı, fark ettiğimiz sürece bunların üzerine gitmek boynumuzun borcudur, aslında CHP'nin boynunun borcudur. Çünkü demokrasi ve seçim güvenliği hepimize lazım.

  ÖZEL BİR UĞRAŞ, BİR PLANLAMA VAR

  Bu ancak özel bir uğraşla, özel bir planlamayla yapılabilecek bir şey bu. Bu yapıldıktan sonra anlıyoruz ki birisi yapmış bunu, birileri yapmış ama birilerinin de tek başına yapması mümkün değil. Çünkü İstanbul'un her ilçesinde mi bu olur? O zaman seçim kurulu başkanlarını birisi yanıltmış olabilir

  Seçim güvenliğinin önündeki çakıl taşlarını temizlememiz gerekir bu vesileyle çünkü bu kadarı ilk kez oluyor. Bu kadarı muhtemelen birtakım unsurlar özel kullanılarak ve özel stratejilerle kurgulanarak bunlar yapılmış olabilir.

  AK Parti: Sandık başkanları üzerinden operasyon yapıldı #2

  24 HAZİRAN'DA YAPSALAR, KAZANÇLARI OLMAZDI

  24 Haziran'da bütün enerjilerini kullansalardı bu kadar oy bir tane milletvekilini etkiler ama bu enerjilerini bu seçimde kullandıklarında İstanbul bir elden başka bir ele geçiyor. Milletvekili seçiminde bunu kullanmaları kendilerine çok şey kazandırmıyordu. Burada İstanbul'un bir elden başka bir ele geçmesi istikametinde bir işe sebebiyet vereceklerdi. Bunu hesap ettiler, gözlerini karartılar ve bunu yaptılar

  2017'den bu yana Mehmet Özgür Samanlı adlı kişi Büyükçemece Belediyesi'nde çalışırken, geçici görevle ilçe nüfus müdürlüğün gönderiliyor, belediye ayağını de kullanarak, oradan sahte numaratajlar almak suretiyle boş arsalara, okullara ve tır parklarına seçmen kaydediyor, bundan kişilerin haberi bile yok."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir