Euro
15.2539
0.07%
Dolar
13.4075
-0.13%
Altın
792.8670
-0.36%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
569.300
-1.83%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C
  AK Partili Aksak'a BDP'den sert tepki

  AK Partili Aksak'a BDP'den sert tepki

  'PKK'lılar öldürüldü demeyelim gebertildi diyelim' sözlerinin sahibi Erzurumlu AK Partili vekile BDP'den cevap var..
  • 22.08.2012 - 10:32

  AK Partili Aksak a BDP den sert tepki #1

  BDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken ile Milletvekili Sırrı Sakık, çatışmalarda öldürülen PKK’lılar için, "Etkisiz hale getirildi" yerine, "Gebertildi" sözünün kullanılmasını istemesine sert tepki gösterdi.

  GÖR Kİ DUY Kİ UTAN

  BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, PKK’lılar için, "Gebertildi" diyen zihniyetin, dün Uludere’de kaza sonucu yaşamını yitiren ve yaralanan askerleri kurtarmak için çaba gösteren köylüleri örnek göstererek, "Roboski’de (Ortasu) hak arayaşında olan insanların askerleri nasıl sırtlarında taşımak için birbirleriyle yarıştığını, onlar için nasıl Kürtçe ağıtlar yaktıklarını gördün mü? O ağıtların sesini duydun mu? Gör ki, duy ki utan. İnsanlığın ve İslamiyetin neresinde var ölüye hakaret. Ölüye saygısızlık, bu tam anlamıyla ırkçılık ve faşizimdir. Bundan sonra; Erzurum’da attığın nutukta söylediğin gibi, Kürtler’e sakın kardeşlerimiz kelimesini kullanma, Kürtlerin senin gibi bir kardeşe ne ihtiyacı vardır, ne de tahammülü" dedi.

  BALUKEN; İNSAN KILIĞINA GİRMİŞ ZEBANİ

  BDP Grup Başkan Vekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken de Ak Parti Milletvekili Muhyettin Aksak’a tepki gösterdi. Baluken, Twitter’da, "AKP’nin yeni tasfiye planı, kaotik saldrıların arkasına sığınmak, faşist tetikçilikle partimizi linç ve saldırı kampanyasına tabi tutmak. İnsan cenazesine ’Geberdiler’ denmesini isteyen mahlukatın hayvani güdülere bile sahip olmaması ne acı. İnsan kılığına girmiş bu zebaniyle aynı havayı solumak ise cehenemden bile daha acı" dedi

  AK Partili Aksak a BDP den sert tepki #2


  Görüş Bildir