Euro
10.1259
-0.34%
Dolar
8.6262
-0.44%
Altın
492.32
0.15%
Borsa
1.386
-0.45%
Bitcoin
366.000
-3.92%
19ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 19 C

  AK Parti'nin adayı Mehmet Kocatepe: Artvin hizmete aç

  AK Parti'den memleketi Artvin için başkan adayı olan Mehmet Kocatepe, projelerini anlattı.
  • 20.03.2014 - 09:44
  AK Parti'nin adayı Mehmet Kocatepe: Artvin hizmete aç

  AK Parti nin adayı Mehmet Kocatepe: Artvin hizmete aç #1

  Doğu Karadeniz dağlarının dik yamacına kurulmuş olan Artvin, 33 bin nüfusa sahip. Yaklaşım 17 bin seçmenin sandığa gideceği kentte 2009 yılında yapılan belediye seçimin 324 oy farkla CHP kazanmıştı.

  Başbakan Erdoğan'ın Artvin mitingi konuşması İZLE

  Ak Parti bu yıl, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da memleketi olan Artvin'de, Spor Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Kocatepe'yi aday gösterdi.

  Haber7'de yer alan habere göre, Artvin için bir hayli heyecanlı olan Kocatepe, "Artvin bu seçimde bir değişim istiyor ve o değişim adresi olarak da bizi görüyor ve adeta bize oy vermek için bahane arıyorlar" dedi.

  AK PARTİ İÇİN ÖZEL ANLAMI OLAN ŞEHİR: ARTVİN

  Kocatepe, "girişi olan çıkışı olmayan tek şehir" diye tanımladığı memleketi Artvin'in AK Parti için de anlamı olan bir şehir olduğunu söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1977'de Kadir Topbaş'ın Artvin'de aday olduğunda onun çalışmalarına destek için kentlerinde bulunduğunu söylerken, AK Parti'nin kurulma fikrinin de Yusufeli ilçesinin Altıparmak köyünde alındığını söyledi.

  Bu özelliğinden dolayı 15 yıldır CHP'nin elinde olan Artvin'de seçimin galibi olarak Başbakan Erdoğan'a yakışır bir sonuç alma hedeflerinin olduğu söyleyen Mehmet Kocatepe, şehirde ciddi sorunlar olduğunu söyledi.

  Önelikle çöp, yol ve su sorununun olduğu Artvin'de kira ve konut fiyatları da bir hayli yüksek. Bu konu Kocatepe'nin öncelikli halledecekleri listesinin en başında yer alıyor.

  Kocatepe "22 trilyonluk bir bütçesi olan Artvin, hizmetlerin coğrafi konumumuz açısından en geç geldiği şehir. Vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek merkezler çok kısıtılı ve yetersiz. Üstelik temel sorunlardan biri de konut yetersizliği. Seçilirsek başbakanımızın da talimatıyla TOKİ işbirliğiyle şehrimize yakışır konutlar imar edeceğiz ve yüksek olan kira fiyatlarını da bu yolla düşüreceğiz" dedi.

  "DEĞİŞİME HİZMETE OY VERECEKLERİNİN SİNYALİNİ ALIYORUZ"

  Kocatepe, 15 yıldır görevde olan CHP adayı Emin Özgül'ün adayların açıklanmasından  kısa bir süreye kadar aday olmayacağını söylemesine rağmen tekrar adaylığını koymasının, şehirde sosyal demokratların bile tepkisini çektiğini söylerken "Artvin şu an CHP'de. Ancak şimdiden değişime ve hizmete oy vereceklerinin sinyalini alıyoruz. Bizden bir beklenti var ve bize oy vermek için adeta bahane arıyorlar." dedi.

  ANKETLER AK PARTİ DİYOR

  Parti olarak Artvin'de yaptırdıkları ankette 4-5 puan kadar farkla önde olduklarını da söyleyen Kocatepe,

  "Ancak bu sonuca rağmen sanki gerideymişiz gibi çalışıyoruz. Rehavete asla kapılmadan 30 Mart akşamı Artvin'de değişimi ve zaferimizi ilan edeceğiz. Bizim yandaşa değil vatandaşa kapımız olacak. Kazanmak kaybetmek gibi sıkıntımız yok. Her haliyle biz bu seçimi kazanacağız ve ne kadar güçlü gelirsek merkezden o kadar çok destek alırız" dedi.

  Bu seçimlerin yerel seçim havasından çıktığını ve genel seçim havasına büründüğünü ifade eden Kocatepe, AK Parti'nin Türkiye'deki yüzde 50 hedefine Artvin olarak da gereken desteği vereceklerini söyledi.

  ARTVİN'İN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELER

  -Kafkasör Buluşmaları yapacağız ve Dünya Liderlerini bu şehirde ağırlayacağız

  -Artvin'e yakışır bir şehir girişi yapacağız

  -Şehir için alternatif yollar yapacağız

  -Teleferikle şehir içiulaşımı sağlayacağız

  -Yine dik yokuşları aşacak yürüyen merdiven projesi

  -Misafirler ve hastalar için Aş evi ve şefkat evi projesi

  -Şehir merkezine bin araçlık otoparak

  -Sağlıklı yaşam merkezleri (Hamam, spor salonları, yaşlı ve engelli bakım merkezi)

  -Temiz ve ucuz suyu getireceğiz

  -Parklar ve sosyal alanlar inşa edeceğiz

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir