Dolar
8.3708
0.9953%
Euro
9.7542
0.7571%
Altın
1880.92
0.6986%
Borsa
1112.37
-1.2972%
G. Altın
505.981
1.7284%
Bitcoin
113406.02
0.6977%
14ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 14 C
  Bahçeli'den Rus Büyükelçi suikastı hakkında açıklama

  Bahçeli'den Rus Büyükelçi suikastı hakkında açıklama

  MHP lideri Devlet Bahçeli "İki ülkeden yapılan sağduyu mesajları kaygımızı bir nebze olsun hafifletti" dedi.
  • Ajanslar
  • 20.12.2016 - 12:11

  Bahçeli den Rus Büyükelçi suikastı hakkında açıklama #1

  Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'a yapılan suikastı değerlendiren Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

  BU KEZ DE DEVREYE SUİKAST GİRDİ

  "Ülkemiz çok yüksek risk ve tehlikelerin çekim ve etki alanındadır. Terörizm ve destekçisi karanlık odaklar, Türkiye’nin iradesini sarsmak, imajını sakatlamak için her yola müracaat etmektedir. Terör saldırıları yoğun bir şekilde devam ederken bu kez de devreye suikast girmiştir.

  BUNU POLİSİN YAPMIŞ OLMASI KUŞKULUDUR

  Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmiştir. Bu terörist eylemin bir polis tarafından yapılması meselenin bir diğer hazin ve üzerinde durulması gereken kuşkulu yanıdır.

  SAĞDUYU MESAJLARI KAYGIMIZI HAFİFLETMİŞTİR

  Mezkur ve melun kanlı saldırının, Türkiye-Rusya ilişkilerini zedeleme ve gölgeleme ihtimalini doğurmakla kalmayıp Ortadoğu ekseninde sonuçları da olabilecektir. Ancak iki ülkeden gelen sağduyu mesajları, provokasyona gelinmeyeceğine dönük açıklamalar tereddüt ve kaygılı bekleyişlerin ağırlığını bir nebze hafifletmiştir.

  Görülmelidir ki, terör saldırıları, suikastlar, toplumsal kaynamalar, siyasi ve ekonomik bunalımlar Türkiye’nin elini zayıflatma, prestijini ve güvenirliğini bulandırma emellerine açıkça hizmet etmektedir.

  ÜLKEMİZ KARA VE BELİRSİZ GÜNLERİ YAŞAMAKTADIR

  Ülkemiz kara, son derece talihsiz ve belirsiz günleri yaşamaktadır. Sistematik cinayetler, infial dalgasına yol açacak terörizm eylemleri ülkemizi köşeye sıkıştırmanın yanında bölgesel ve küresel planda mevzi kaybını da genişletebilecektir.

  Tüm bu düşmanca gelişmelere rağmen, Türkiye bu zor günleri aşacak, saldırıları göğüsleyip püskürtebilecek güçtedir. Hayasız komplolar, hain tuzaklar, hasmane tutumlar Türkiye Cumhuriyeti’ni yolundan döndüremeyecek, terör örgütleri ve arkalarındaki çevreler amaçlarına ulaşamayacaklardır.

  İnancım odur ki, Türkiye-Rusya Federasyonu arasındaki ilişkiler terörizme kurban edilmeyecek kadar köklü, kalıcı ve derindir. 2 ülke arasındaki diyalogların sağduyu ve karşılıklı çıkarlara saygı çerçevesinde idame ve idaresine riayet gösterilmelidir.

  Katilin eğer varsa bağlantıları kim ya da kimler tarafından devşirilip kullanıldığı her yönüyle açığa çıkarılmalıdır. Hiçbir sebep, hiçbir bahane ülkemize ve milletimize emanet yabancı bir elçinin katledilmesini haklı gösteremeyecektir.

  SALDIRIYI KINIYOR, TAZİYELERİMİ SUNUYORUM

  Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisine yönelik terör saldırısından duyduğum üzüntüyü bildiriyor, bu alçak suikastı şiddetle kınıyor, Rus halkına ve devlet ricaline taziyelerimi sunuyorum"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir