Petrol
97.94
-0.07%
Euro
18.4129
0.07%
Dolar
17.944
0.07%
Altın
1.039
-0.03%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.647
-0.68%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Başbakan Davutoğlu'ndan koalisyon açıklaması

  Koalisyon görüşmelerinin ilk turunu tamamlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, görüşmeler sonrası açıklamada bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 15.07.2015 - 22:51
  Başbakan Davutoğlu'ndan koalisyon açıklaması

  Başbakan Davutoğlu ndan koalisyon açıklaması #1

  Başbakan Davutoğlu, NTV'de Siyasi İşler Özel programında Oğuz Haksever'in yönetiminde Mustafa Karaalioğlu ve Murat Yetkin'in sorularını yanıtladı.

  3 LİDERE GİDERKEN 3 AYRI GRUP KURDUK

  "3 lidere giderken 3 ayrı grup kurduk. Arkadaşlar bunlarla ilgili raporlar hazırladı. Bütün partilerin beyannamelerini karşılaştırdık. Çalışmalarımız sonucunda görüşmelerde hiç yanılmadık.

  İLK TURU BAŞARILI BULUYORUM

  İlk temasları müzakere süreci olarak değildi, Süreç açısından olasılıklar belirginleşiyor. Partilerle yöntem konusunda anlaşmış durumdayız. İlk turu çok başarılı buluyorum. Hükümet ortaklığı sürecinde partilerle yöntem konusunda anlaşmış durumdayız. Ekiplerimiz bayram sonrası bir araya gelip detaya inecek.

  Başbakan Davutoğlu: Seçim barajının düşürülmesinden yanayım VİDEO

  CHP İLE DAHA İLERİ BİR AŞAMADAYIZ

  CHP ile daha ileri bir aşamadayız. Çünkü yöntemi uygun gördü.Yöntemde anlaştığımız için CHP uygun gördü ve başlayabiliriz dedi.  Bu CHP'ye yakın HDP'den koptuk anlamına gelmez. MHP kapıyı kapattı başlıkları benim algımda doğru değil. Bahçeli ile gerekirse tekrar bir araya geleceğiz. Başbakan Davutoğlu ndan koalisyon açıklaması #2

  BAHÇELİ BİZE KAPIYI KAPATAN BİR ŞEY SÖYLEMEDİ

  Bahçeli yeni bir şey söylemedi, aksine "Muhalefette kalmayı tercih ediyorum dedi. Arkadaşlarımızın temas etmesinde fayda var" dedi. Burada kapı kapama tavrı yok. Onun için her iki lidere de teşekkür ediyorum. Kılıçdaroğlu görevlendirmeler yaptı.

  ONLARLA ARAYIŞ İÇİNDE OLMAYIZ

  HDP'ye gelince; sayın Demirtaş ilk gün AK Parti ile işbirliği içinde olmayacağız dedi ilk gün. Biz de böyle dendiğinde illa ki onlarla arayış içinde olmayız.

  SEÇİM BARAJININ DÜŞÜRÜLMESİNDEN YANAYIM

  Muhtemek bir ortaklık görüşmesinde seçim barajının düşürülmesini teklif edeceğiz. Seçim barajının düşürülmesinden yanayım."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir