Euro
10.076
-0.11%
Dolar
8.2914
0.14%
Altın
489.98
0.17%
Borsa
1.445
-1.1%
Bitcoin
468.373
-0.87%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Binali Yıldırım sonrası Ak Parti'nin oy oranı

  Binali Yıldırım'ın Ak Parti Genel Başkanı olmasının ardından yapılan bir ankete göre Ak Parti oylarının artması dikkat çekti
  • Detay Haber
  • 29.05.2016 - 05:30
  Binali Yıldırım sonrası Ak Parti'nin oy oranı

  ak parti

  Milat gazetesinden Ezgi Çelik'e konuşan MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat Kulat, "Yapılan son anket sonuçlarına göre AK Parti'ye daha önce en az bir kere oy vermiş seçmenin yüzde 93.8'lik oranda ‘AK Parti'nin oyları artar' cevabını verdiğini" söyledi.

  Başbakan Binali Yıldırım'ın AK Parti MKYK toplantısında aday olarak açıklanmasının hemen ardından konuyu telefon anketiyle vatandaşlara sorduklarını kaydeden Kulat, AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen seçmenin yüzde 94'lük oranının Binali Yıldırım'ın doğru tercih olduğunu belirttiğini söyledi.

  Bu oranın şu anda daha da artmış olAcağını ifade eden Kulat, Binali Yıldırım'ın Başbakan olmasının halkta olumlu bir hava ve beklenti yarattığına dikkat çekti.

  Partinin oyları artar diyen Kulat, "Seçmene “Binali Yıldırım ile AK Parti'nin oylarının artacağını düşüyor musunuz?” sorusunu yönelttiğimizde AK Parti seçmeninde bu oran yüzde 94 civarında çıktı.

  AK Parti'ye oy vermeyen seçmenler dahi Binali Yıldırım ile AK Parti'nin oylarının artacağını düşünüyor. Seçmende oluşan bu olumlu kanaatin sebebini araştırdığımızda ise Binali Yıldırım döneminde yapılmış somut projelerin vatandaşlarda olumlu bir hava yarattığı anlaşılıyor" dedi.

  Halk başarılı buluyor AK Parti'ye oy vermeyen seçmende daha önceki dönemlerde partiye ve parti yöneticilerine karşı sert bir duruş olduğunu kaydeden Kulat, bu algının Başbakan Binali Yıldırım ile kırıldığını söyledi.

  Kulat, "Son günlerde Binali Yıldırım'ı vatandaşlar beğeniyle karşılıyor. Çünkü insanlar çok konuşulmasından ziyade icrayı seviyorlar. Binali Yıldırım'da bu anlamda icracı bir geçmişe sahip. Bu memlekette yaşayan herkes Binali Yıldırım'ın yaptığı çalışmalarla, projelerle mutlaka temas halinde. İnsanlar bu nedenle somut dokunulabilen bir fotoğraf görüyorlar. Ben bu dönemi tarif edecek sloganın 'Gülümseyen ve gülümseten icracı hükümet' olacağını düşünüyorum" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir