Petrol
111.4
0.64%
Euro
17.451
0.89%
Dolar
16.3191
1.51%
Altın
973.55
0.76%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
487.656
2.19%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Cemil Bayık: Hedefim Erdoğan'ı devirmek

  Cemil Bayık: Hedefim Erdoğan'ı devirmek

  İngiliz Times gazetesine konuşan PKK Lideri Cemil Bayık, hedefinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AK Parti iktidarını devirmek olduğunu söyledi.
  • Ajanslar
  • 15.03.2016 - 08:59

  Kuzey Irak'taki Kandil Dağları'nda Times muhabiri Anthony Loyd'un sorularını yanıtlayan PKK lideri ve KCK Eş Başkanı Cemil Bayık, gelinen noktada bir ölüm kalım mücadelesi verdiklerini belirtti.

  "Erdoğan bizi yenerse, Türkiye'de demokrasi isteyen herkesi mağlup edebilir" diyen Bayık, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "ERDOĞAN'I DEVİRMEK İSTİYORUZ"

  "Onun rüyalarının gerçeğe dönüşmesinin önündeki en büyük engel biziz. Eğer Erdoğan bizi saf dışı bırakırsa, kazanır...  Erdoğan'ı ve AKP'yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz."

  SALDIRIDAN 4 GÜN ÖNCE MESAJI VERMİŞ

  Times muhabiri Anthony Loyd röportajı, Ankara'da önceki gün düzenlenen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısından dört gün önce yapması dikkat çekti.

  DAVUTOĞLU PKK'YI İŞARET ETMİŞTİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün yaptığı saldırı ile ilgili açıklamada, "Özellikle bölücü terör örgütünü işaret eden çok ciddi, neredeyse kesinleşmiş bulgular var" diyerek PKK’yı işaret etmişti.

  Cemil Bayık: Hedefim Erdoğan ı devirmek #1

  "HALKIMIZ İNTİKAM HİSLERİYLE DOLU"

  Diğer yandan Bayık, sözlerinde şunları da söyledi:

  "Türkler, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı Kürt kentlerinde mümkün mertebe herşeyi yağmalayıp yaktılar. Bu nedenle halkımız intikam hisleriyle dolu. Gerillalarımıza, onlara yapılanların intikamını almaları çağrısında bulunuyor. Bu, halk mücadelesinde yeni bir dönemdir. Kısa bir süre öncesine dek Türk ordusu ile savaş sadece dağlardaydı. Daha sonra kasabalara ve kentlere de taştı. Artık her yerde olacak. Mücadelenin bu aşamasında, gerillalarımıza yerine getirmeleri yönünde verilecek her emir, meşru olacaktır."

  Diyarbakır’da çatışma anı anbean görüntülendi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir