Petrol
87.41
0.61%
Euro
19.6354
0.10%
Dolar
18.6373
0.02%
Altın
1.077
-0.30%
Borsa
4999
-0.94%
Bitcoin
321.712
-0.80%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Erdoğan: Ne aldanan ne de aldatan olduk

  Başbakan Erdoğan, ne aldatan ne de aldanan olmadıklarını belirtti.
  • 26.05.2013 - 19:43
  Erdoğan: Ne aldanan ne de aldatan olduk

  Erdoğan: Ne aldanan ne de aldatan olduk #1

  Vialand Tema Parkı ve Eğlence Merkezi’nin açılışına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Erdoğan, “Bizde dinsel milliyetçilik olmayacak. Bize siyasi mezhepçilik sokanlara biz her zaman uzak duracağız. Siyasi etnisiteyi sokanlara biz hep uzak duracağız. İster siyasi Türkçülük olsun, ister siyasi Kürtçülük olsun biz hepsinden uzağız.” dedi. 

  “NE ALDATAN OLDUK NE DE ALDANAN OLDUK”

  Kentsel dönüşümle ilgili de konuşan Erdoğan, “Bu bölgede ayrıca kentsel dönüşüm başladı. Burada kavgalı yıkım yapılmadı. Vatandaşlar güle oynaya yaptı. Türkiye’nin değişik yerlerinde de bu yıkımları yaptık. Yaklaşık 35 bin binanın yıkımını yaptık. Neden gürültü olmuyor çünkü halk iktidara güveniyor. AK Parti iktidarı söz verdi mi sözünü yapar. Ne aldatan olduk ne de aldanan olduk.” İfadelerini kullandı. 

  “ARTIK STANDARTLARI BİZ BELİRLİYORUZ”

  10 yıl önce Eyüp ve Gaziosmanpaş’da oturanların böyle bir projenin olacağını hayal bile edemeyeceğini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

  “Ama bakın oldu işte. Demek ki eğer kararlıysanız inançlıysanız, eğer ülkenin evlatlarını seviyorsanız yaparsınız. Çünkü bütün bu işler bir sevda işidir, bir aşk işidir. İşte bu aşk bizi deli divane etti. Biz ‘güzele bakan güzel düşünür’ diyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. AK Parti’nin belediyecilik anlayışı da bu. Biz sefalet sahnelerine razı olamayız. Artık standartları biz belirliyoruz. Seviyeler bizden soruluyor. Bugün de İstanbul’a dünya standartlarının üzerinde bir eseri kazandırdık. Çocukluklarını yaşayamayanlar inşallah burada yaşar.” 

  FİRMALARA SESLENDİ 

  Projeyi üstelenen firmalara bir çağrı da bulunan Erdoğan, "Tabi patronlara da sesleniyorum. Zaman zaman öyle günler olmalı ki o günlerde de ücretsiz bazı uygulamalar da yapmalı. Çünkü birbirimizle dayanışmamızın ruhunda bu var.” dedi. 

  'BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLACAĞIZ' 

  Hatay ziyaretinde terör mağduru vatandaşların oldukça mütevekkül olduğunu anlatan Erdoğan, “Hatay’da 51 kardeşimiz şehit edildi fakat orada ben tüm ailelerin mütevekkil halini gördüm. Bütün bunlara rağmen terörle mücadelede dikkatli olacağız. Biz birbirimizi seveceğiz. Türkü, Kürdü, Lazı , Çerkezi birbirine ayrı düşmeyecek. Biz yaratılanı yaratandan ötürü seven bir milletin mensuplarıyız. Bizde dinsel milliyetçilik olmayacak. Bize siyasi mezhepçilik sokanlara biz her zaman uzak duracağız. Siyasi etnisiteyi sokanlara biz hep uzak duracağız. İster siyasi Türkçülük olsun ister siyasi Kürtüçülük olsun biz hepsinden uzağız. Bizim için önce insan. Biz buna bakacağız. Bir olacağız. Beraber olacağız.” ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir