Euro
9.7085
0.12%
Dolar
8.108
0.03%
Altın
454.89
0%
Borsa
1.378
0%
Bitcoin
510.953
3.95%
9ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 9 C

  HDP heyeti: Anlamlı müzakerelerin önünde engel yok

  HDP heyetinin 17 Aralık Çarşamba günü Abdullah Öcalan ile görüştüğü bildirilerek, "Anlamlı derin müzakerelere geçme konusunda herhangi bir engel olmadığı heyetimize aktarılmıştır" denildi.
  • 19.12.2014 - 19:06
  HDP heyeti: Anlamlı müzakerelerin önünde engel yok

  hdp

  HDP'den yapılan açıklamada, heyetin 17 Aralık Çarşamba günü, İmralı Adası'nda, Abdullah Öcalan ile görüştüğü bildirildi. Partiden yapılan yazılı açıklamada, Çözüm Süreci kapsamındaki görüşme trafiğinin bütün yoğunluğuyla devam ettiği belirtildi.

  HDP heyetinin bu görüşmeler kapsamında 17 Aralık Çarşamba günü İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile 3 saate yakın toplantı gerçekleştirdiği bildirilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı.

  "MÜZAKERELERE GEÇME KONUSUNDA ENGEL YOK"

  "Bu toplantının sonucunda kamuoyuyla paylaşmak isteriz ki, bu süreçte İmralı'da Sayın Öcalan ile devlet heyeti arasında yoğun görüşme trafiğinin yaşandığı, yapılan toplantılar neticesinde anlamlı derin müzakerelere geçme konusunda herhangi engel olmadığı heyetimize aktarılmıştır"

  Açıklamada, heyetin, gelecek hafta, edindiği sonuçları ve önerileri Çözüm Kurulu üyeleri ve Kandil'de KCK yetkilileriyle paylaşıp, kamuoyunu daha geniş kapsamlı bilgilendireceği kaydedildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir