Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
769.405
-1.67%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C
  HDP'li 3 milletvekili Cenevre'de açlık grevi yapacak

  HDP'li 3 milletvekili Cenevre'de açlık grevi yapacak

  HDP milletvekilleri Selma Irmak, Sebahat Tuncel ve Kemal Aktaş, IŞİD'e kaşı BM ve uluslararası güçlerin Kürtlere silah yardımını sağlamak amacıyla açlık grevi yapmak için İsviçre'ye gitti.
  • 22.09.2014 - 11:41

  sebahat tuncel

  Irak ve Suriye'nin bazı bölgelerinde PKK ve Peşmerge güçleri ile çatışma halinde bulunan IŞİD'e karşı HDP vekilleri de harekete geçti.

  BM ÖNÜNDE AÇLIK GREVİ

  HDP Şırnak Milletvekili ve DTK Eş Başkanı Selma Irmak, IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarında soykırımın yaşanmasına engel olmak için partisinin milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Kemal Aktaş'ın yanı sıra DTK'da görevli olan eski Avrupa Parlamentosu Milletvekili Feleknaz Uca ile birlikte BM'nin Cenevre binası önünde açlık grevi başlattı.

  HDP li 3 milletvekili Cenevre de açlık grevi yapacak #2

  HDP li 3 milletvekili Cenevre de açlık grevi yapacak #3

  "KÜRTLER'E SİLAH VERİN"

  Selma Irmak, açlık grevinin yanı sıra diplomatik temaslarda da bulunacaklarını belirterek, "BM ve uluslararası güçlerden IŞİD çetelerinin saldırılarının bertaraf edilmesi için Kürtlere silah yardımında bulanmalarını isteyeceğiz" diye konuştu.

  "TÜRKİYE PKK'YA SİLAH VERSİN" DEMİŞLERDİ

  Daha önce de HDP lideri Selahattin Demirtaş "Türkiye IŞİD'le mücadele için PKK'ya silah vermeli" açıklamasında bulunmuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir