Euro
9.981
0.09%
Dolar
8.4683
0.49%
Altın
483.36
-0.56%
Borsa
1.426
0.13%
Bitcoin
403.500
0.57%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  HDP'li Tan: Meclis Başkanı o sözleri ağzından kaçırmadı

  HDP'li vekil Altan Tan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklikle ilgili sözlerini ağzından kaçırmadığını söyledi.
  • Ajanslar
  • 27.04.2016 - 15:04
  HDP'li Tan: Meclis Başkanı o sözleri ağzından kaçırmadı

  tan

  HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın "Yeni anayasada laiklik olmamalı" şeklindeki sözleriyle ilgili konuşan Altan Tan, şunları söyledi:

  "AĞZINDAN KAÇMADIĞI KANAATİNDEYİM"

  "Ben şunu merak ediyorum, Sayın Meclis Başkanı söyleyeceği lafın nereye gideceğini, nereye çekileceğini, hangi mayınları patlatacağını bilen birisidir. Neden böyle bir cümle kurdu? Onu merak ediyorum ben. Bu kadar tecrübeli biri neden böyle bir çıkış yaptı? Bunun arkasındaki siyasi hamleler nedir? Neyin üzeri örtülmek isteniyor veya neler tartışılmak isteniyor? Bütün bunları bilen bir kişi, yani ağzından mı kaçtı? Ben ağzından kaçmadığı kanaatindeyim"

  "BU ALÇAKLAR KIZILAY'DA MİSLİYLE DAYAK YERDİLER"

  Diğer yandan Ankaragücü-Amedspor maçında çıkan olayları değerlendiren Altan Tan, sözlerine şöyle devam etti:

  "Birtakım sırf temsil ettiği bölge ve ilinin isminden, karakterinden dolayı gittiği her yerde siyasi lince uğruyorsa ve ondan sonra da bu siyasi linç fiili lince dönüşüyorsa bunun sporla alakası yok. Ama en son Ankara'daki artık yenilir, yutulur, hazmedilir bir Hadise değil. Sıradan bir spor kavgası değil. Bunun hazmedilmesi mümkün değil. Türkiye'nin bu kadar hassas günlerden geçtiği bir dönemde ben bu hassasiyeti daha da kaşıyacak, derinleştirecek cümleler kurmak istemiyorum. Ama Türkiye'nin bu hassas günleri olmasaydı bu alçaklar Kızılay Meydanı'nda misliyle dayak yerdiler.

  Eğer devlet yoksa, hükümet yoksa Kızılay meydanında misliyle mukabele görürdüler. Onun için kimsenin eşkıyalığı, haydutluğu yanına kar saymaması lazım. Ülkemizin bu kadar hassas bir dönemden geçtiği bir dönemde ben olayın üzerine benzin dökme niyetinde değilim, hassasiyetleri kaşıma niyetinde değilim, büyütme ve bir intikama dönüştürme niyetinde de değilim"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir