Dolar
6.9676
0.2143%
Euro
8.2153
0.2856%
Altın
1991.9
0.7628%
Borsa
1089.45
-3.3232%
G. Altın
446.507
1.0761%
Bitcoin
78334.71
-1.162%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni

  İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni

  İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin görevini yeni Bakan Muammer Güler'e teslim etti.
  • 26.01.2013 - 11:45
  İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni

  İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni #1

  Kabinenin en çok tartışılan bakanlarından İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, görevini yeni Bakan Muammer Güler'e devretti.

  Devir töreni sırasında konuşan İdris Naim Şahin, "İçişleri Bakanlığı görevini veren Sayın Başbakanımıza çok samimi duygularla teşekkür etmek istiyorum. Yine görevimi sayın bakanımıza devri konusunda ifade eden sayın başbakanımıza ve cumhurbaşkanımıza saygılarımı ifade ediyorum Bizim için bir güven ve mutluluk kaynağıdır. Sayın bakanımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnandığımız başarının sahibi olacağından emin olduğumu ifade ediyorum." dedi.

  Şahin konuşmasına şöyle devam etti:

  "Bizler siyasi kimliği olan insanlarız. Milletimizin iradesiyle demokrasinin işlemesinde görev almış kişileriz, milletvekiliyiz. Vekil olarak hangi partiden olursak olsun birinci işimiz Türkiye Cumhuriyeti huzurunda yemin etmektir. Devletin bağımsızlığını, bölünmez bütünlüğünü koruyacağımıza yemin etmiş kişileriz. O yemini şevkle yapıp ayakları yerden kesilen var mıdır yok mudur bilmiyorum. Bütün personeliyle insanımıza vatandaşlık hizmetlerini sunmak için üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Birlikte mesai yaptığımız bütün arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.

  İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni

  İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni #2

  ÇOK ONUR DUYDUĞUM GÖREVİMİ SİZLERE EMANET EDİYORUM

  Birlikte omuz omuza görev yaptığımız TSK'ya da şahsım adına çok büyük teşekkür etmek istiyorum. Kim ne derse desin ne yaparsa yapsın el ele girdik bu kapılardan, el ele ineceğiz bu merdivenlerden. Birlikte yürüyeceğiz, birlikte olacağız. Çok onur duyduğum görevimi sizlere emanet ediyorum. Bu vatanın sevdalısı olarak emrindeyim, emrinde olmaya devam edeceğim.

  İSTEYEN PERFORMANSIMI İSTEDİĞİ ŞEKİLDE ELEŞTİREBİLİR

  İsteyen benim performansımı istediği gibi değerlendirebilir, tartışabilir. Benim için önemli olan sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızdır

  SONUNUZ İNŞALLAH BENİM GİBİ OLMAZ

  İnşaallah siz de benim gibi 18 ayda 20 günde değil, gönlünüzün istediği zaman ayrılırsınız. Alnım ak başım dik, içim huzurludur."

  GÜLER: "BENİ KAPIDA KARŞILADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"

  İçişleri Bakanlığı görevini Şahin'den devralan Muammer Güler ise bu kapıda çok devir teslimler yaşadığını, ancak bugünkünün çok farklı olduğunu söyledi.

  İşte Güler'in açıklaması

  "Zaatilinize bakanlığınız sürece yaptığınız başarılı görevleriniz için teşekkür ediyorum. Beni kapıda karşıladığınız için çok teşekkür ediyorum.
  Ben bu kapıda çok devir teslimler yaşamıştım, ama bu farklı oldu. 1972 yılında bir kamu görevinde burada başladım. Başarı bayrağını daha da yukarıya taşımaya çalışacağız. Bakanımızın da desteğini her zaman bekliyoruz.

  Halkımız bize güveniyor. İnsan odaklı bir yaklaşım içinde olacağız. Huzurumuza hep birlikte sahip çıkacağız. Bütün meselemiz vatandaşlarımız arasında hiçbir fark gözetmeksizin onları kucaklamaktır. Terörün beslendiği kaynakları kurutan, çözüm odaklı çalışmalara öncelik vereceğiz."

  Görüş Bildir