Euro
10.1511
-0.1%
Dolar
8.6557
-0.1%
Altın
493.47
0.38%
Borsa
1.393
0.06%
Bitcoin
370.372
-3.79%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  Katar'dan BM Genel Kurulu'nda ambargo tepkisi

  Al Sani, BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ülkesine uygulanan ambargoyu eleştirdi.
  • AA
  • 20.09.2017 - 02:43
  Katar'dan BM Genel Kurulu'nda ambargo tepkisi

  asd

  Katar'ın, BM şartının da gereği olarak hem bölgesinde hem de tüm dünyada barış ve güvenlik için çalıştığını belirten Al Sani, ülkeler arasındaki sorunların diyalog ve barışçı şekilde çözülmesinden yana olduklarını söyledi.

  "SANKİ ORMAN KANUNLARI GEÇERLİYMİŞ GİBİ"

  Son dönemde baskı altındaki halkların kendilerini yalnız hissettiğini ifade eden Al Sani, "Son günlerde baskı ve zulüm altındaki insanların kaderleriyle tek başlarına yüzleşmek durumunda kaldıkları yönünde bir his yayılıyor. Sanki uluslararası arenada 'orman kanunları' geçerliymiş gibi. Uluslararası hukuku ve anlaşmaları uygulayacak bir sistemin yokluğunda tehdit altındaki ülkeler kendi ittifakları ve imkanlarıyla ayakta durmaya çalışıyorlar." diye konuştu.

  "KATARLILAR BUNU İHANET OLARAK GÖRÜYOR"

  Al Sani, ülkesine uygulanan blokeyi de gündeme getirerek, "Ülkem ve halkım, komşularımızın 5 Haziran'dan beri uyguladığı haksız ambargo altındayken karşınızdayım. Bu ambargo, aile bağları dahil hayatın tüm katmanlarını etkiliyor. Katar, ekonomi ve kalkınmasını söz konusu ülkelerin kontrolü altında olmayan hava ve deniz rotaları üzerinden devam ettiriyor. Katar'a uygulanan ambargo önceden bilgi verilmeden aniden uygulandığı için Katarlılar bunu ihanet olarak görmektedir." değerlendirmesinden bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir