Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.559
0.35%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C
  Kılıçdaroğlu Bilkent Üniversitesi'nde konuştu

  Kılıçdaroğlu Bilkent Üniversitesi'nde konuştu

  Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, "Eksiklerimiz olabilir, söylerseniz mutlu olurum" dedi.
  • İHA
  • 24.03.2016 - 16:39

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bilkent Üniversitesi Genç Hukukçular Kulübü'nün gündeme dair etkinliğinde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

  HER ŞEYİ TAM YERİNDE YAPTIK DERSEM DOĞRU OLMAZ

  "Anamuhalefet partisi olarak her şeyi tam yerinde yaptık diye bir şey söylersem bu doğru olmaz" diyen Kılıçdaroğlu, öğrencilere "Eksikliklerimiz, yanlışımız da olabilir. Hangi konuda neler yapmamız gerektiğini söylerseniz mutlu olurum. Biz olabildiğince saygın düzgün muhalefet yapmaya çalışıyoruz" dedi.

  Kılıçdaroğlu: Eksiklerimiz olabilir söylerseniz mutlu olurum VİDEO

  Kılıçdaroğlu Bilkent Üniversitesi nde konuştu #1

  "EĞER BİRİ HAPSE GİRECEKSE SİYASETÇİ GİRSİN"

  Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili ise Kılıçdaroğlu,  "Parlamentoda dokunulmazlıklarla ilgili düzenleme var. Geçici bir düzenleme yapıyorlar. Bizim de dokunulmazlık dosyalarımız var. Bazı çevrelerde endişe var. Deniliyor ki, yargı bağımsız değil bunlar hemen alıp sizi hapse atacaklar. Evet eğer birisi hapse girecekse önce siyasetçi girsin. Bedel ödenecekse önce bedeli biz ödeyelim. Nazım'ın dediği gibi 'Sen yanmazsan ben yanmazsam. Nasıl çıkacak karanlıklar aydınlığa?' O zaman eğer yanacaksa birisi biz önceden yanmaya hazırız. Demokrasi için, insan hakları için bu mücadeleyi vereceğiz, vermek zorundayız" açıklamasında bulundu.

  Kılıçdaroğlu Bilkent Üniversitesi nde konuştu #2

  KÜRT SORUNU SORUSU

  "Kürt sorunuyla ilgili atılacak adımlarda çözüm sürecinin tekrar başlamasını destekliyor musunuz? Bu süreçte üniter devleti mi, federal yapıyı mı destekliyorsunuz?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

  "ÇÖZÜM ADRESİ TBMM'DİR"

  "Kürt sorunu bu yöntemle çözülemez. Bu yöntemle başlarsanız gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklemiş olursunuz ve hep yanlışlar devam eder. Bu sorunu çözmeniz için adresi önce belirleyeceksin. Nerde çözeceğiz biz bu sorunu. Bu sorunun çözüm adresi TBMM'dir. Sorunu çözerken kiminle muhatap olacaksınız? Türkiye Cumhuriyeti Devleti yani meşru bir devlet gayri meşru bir organla muhatap olamaz olmamalıdır zaten. Akil adamlar dedik, parlamentonun dışında. Parlamentoda bütün milletvekillerinden grubu olan partilerin eşit sayıda milletvekillerinden oluşan bir komisyon olacak. Adı uzlaşma mı olur ne denilirse. Ama o komisyonda eş zamanlı eş güdümlü çalışacak olan bir akil adamlar heyetinin olması lazım. Devleti gayri meşru organla asla muhatap etmemek lazım. Sorunun çözümü demokrasi ve özgürlüklerden geçiyor. Biz üniter devletten yanayız çok açık net."Kılıçdaroğlu Bilkent Üniversitesi nde konuştu #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir