Petrol
96.97
0.39%
Euro
18.1889
-0.39%
Dolar
18.0955
0.09%
Altın
1.017
-0.35%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
393.779
-7.78%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Kılıçdaroğlu CHP'li belediye başkanlarıyla buluşacak

  CHP Lideri, "Adalet Kurultayı" ile ilgili değerlendirmeler yapmak üzere partisinin belediye başkanlarını yarın Ankara'da topluyor.
  • AA
  • 07.08.2017 - 11:29
  Kılıçdaroğlu CHP'li belediye başkanlarıyla buluşacak

  Kılıçdaroğlu CHP li belediye başkanlarıyla buluşacak #1

  CHP'li belediye başkanları yarın bir otelde düzenlenecek toplantı için Ankara'ya çağrıldı.

  Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak toplantıda, belediye başkanları çalışmaları hakkında bilgi verecek.

  BERBEROĞLU'NUN TUTUKLULUĞU VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ

  Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması üzerine Ankara'dan İstanbul'a yaptığı 25 gün süren yürüyüşün de değerlendirileceği toplantıda, Maltepe'de gerçekleştirilen miting ve halk tabanındaki yansıması da masaya yatırılacak.

  BELEDİYELERE TALİMAT

  Toplantıda, ana muhalefet partisinin 26-30 Ağustos'ta Çanakkale'de yapacağı "Adalet Kurultayı" da ele alınacak. 5 gün sürecek kurultayda belediyelerin alacakları görevler belirlenecek.

  Yarınki toplantının ardından ele alınan konularla ilgili bir sonuç bildirisi yayınlanacak.

  BELEDİYE BAŞKANLARI 3 YILDA NE YAPTI

  Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, toplantıda İstanbul'a gerçekleştirdikleri "adalet yürüyüşünü" belediye başkanlarıyla değerledireceklerini, bunun halk üzerindeki yansımalarını yerel yöneticilerden dinleyeceklerini söyledi.

  Toplantıda, yerel seçimlerin ardından geçen 3 yıllık sürede belediye başkanlarının yaptığı çalışmaların ele alınacağını belirten Torun, "temiz enerji" ile ilgili bir sunumun yapılacağını, belediyelerin alternatif enerjiye yönlendirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunulacağını kaydetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir