Euro
10.1344
-0.03%
Dolar
8.5373
-0.13%
Altın
498.77
0.4%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
342.506
0.83%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Muharrem İnce: Ben bu ülkeye başbakan olmak istiyorum

  CHP'de 18. Olağanüstü Kurultay öncesinde genel başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova'da konuştu.
  • 20.08.2014 - 00:41
  Muharrem İnce: Ben bu ülkeye başbakan olmak istiyorum

  muharrem ince

  Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan İnce, "Benim derdim makam, mevki değil. İstifamı verdim, kırmızı plakayı terk ettik, yollara düştük. Benim derdim, kurultay kazanmaktan ziyade, benim derdim seçim kazanmak" diye konuştu.

  Muharrem İnce: Ben bu ülkeye başbakan olmak istiyorum

  "BEN BU PARTİYE UMUT OLMAK İSTİYORUM"

  Seçim akşamlarında CHP'lilerin ağlamasını istemediği için aday olduğunu dile getiren İnce, şöyle konuştu:

  "Ben arkadaşlarıma horon, halay çektirmek istiyorum. Ben sabaha kadar o partide ışıkların yanık olmasını istiyorum. Ben arkadaşlarımın sokakta Boynu Bükük gezmesini istemiyorum. Cumhuriyetçilerin, Atatürkçülerin, laiklerin, solcuların, bu ülkenin artık yenilmesini istemiyorum. Sorum şu: seçim sonuçlarından memnun musunuz? Seçim sonuçlarından memnunsanız ya da memnun değilseniz, gelecek seçimden umutlu musunuz? Soru çok basit. Ben umutlu değilim. Ben bu partiye bir umut olmak istiyorum."

  Partililerin yüzünü güldürmek istediğini ifade eden İnce, "Ben diyorum ki genel başkanlık sevdam yok. Ben bu ülkeye başbakan olmak istiyorum. İddiam çok net. Ben bu haramzadeleri yeneceğim emin olun. Ben bu haramzadeleri devletin tepesinden indireceğim" diye konuştu.

  Seçilmesi halinde parti tüzüğünü de değiştireceğini vurgulayan İnce, "İlk iki seçimde CHP'yi birinci parti yapamazsam giderim. Tüzüğe koyacağız bu maddeyi. Bu Muharrem İnce'nin meydan okuması olmayacak, CHP'nin meydan okuması olacak. Kurumsal bir meydan okuma olacak. Yani başarısız olan koltuğa yapışmayacak. Başarılı olursam, 10 seçim birinci parti olursam 10 seçim kalırım. Başarılı olan kalacak, başarılı olmayan gidecek. Bu kararlılığımda netim" ifadesini kullandı.

  "EMİN OLUN SOKAK BENİ İSTİYOR"

  Her kesimden herkesin kendisine destek verdiğini söyleyen İnce, şöyle devam etti:

  "Eğer bugün bu kurultay CHP'nin 950 bin üyesiyle yapılmış olsaydı emin olun ki 800 bin oy almıştım. Üyelerle yapılmış olsaydı yüzde 100 ama kurultay delegeleriyle de yapılınca da sorun olmayacak, merak etmeyin. Onlar da sorumlu insanlardır. Onlara şunu söylüyorum: Sokağa sorun? Demin bir kurultay üyesiyle konuştum yoldayken. Dedi ki; 'ben sizi çok sevdiğimden, sizi beğendiğimden değil ama size oy vereceğim.' 'Neden bana oy vereceksin?' dedim. 'Bugün mahallede herkese sordum. Partililere, bakkala, boyacılara, berbere sordum. 'Kime oy vereyim' dedim. Onlar da bana 'Muharrem İnce'ye oy ver' dedi. Ben tabanın nabzını yansıtmakla görevliyim' dedi. Emin olun ki sokak beni söylüyor. Ben bundan eminim."

  "SİZ İL BAŞKANLARINA BAKMAYIN"

  İnce, il başkanlarının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamalarıyla ilgili, "Siz il başkanlarının açıklama yapmalarına bakmayın. Bu siyasi partilerde normaldir. Biz de il başkanlığı yaptık. Arkadaşlarımın bunları yapmaları normaldir. Kızmıyorum onlara" dedi.

  Genel Merkez'de genel başkan yardımcılarının, genel başkanın kapısının önünde kimseyi bekletmeyeceğinin sözünü veren İnce, "Kimse beklemeyecek. Partide gidip çalışacak. Bu partiyi iktidar partisi yapacağım. Bu partiyi umut yapacağım. Gençlerin yüzünü güldüreceğim. Sizin çocuklarınız kamuda işe müracaat ettiklerinde CHP'li ailenin çocuğu diye sizin çocuklarınız mülakatta eletmeyeceğim, merak etmeyin" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir