Petrol
77.46
0.38%
Euro
19.618
0.15%
Dolar
18.6502
0.09%
Altın
1.069
-0.16%
Borsa
4814
-0.27%
Bitcoin
317.945
-0.08%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Mustafa Destici seçimlerde ittifak için isim verdi

  Kosova'da bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP ve Saadet Partisi ile ortak koalisyon olarak katılmaya hazır olduklarını söyledi.
  • Ajanslar
  • 28.03.2015 - 20:50
  Mustafa Destici seçimlerde ittifak için isim verdi

  destici

  Büyük Birlik Partisi (BBP) ile Kosova’nın Mamuşa Belediyesi ve Avrupa Türk Birliği tarafından bu yıl Kosova’da 6’ncisi düzenlenen ‘6. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu’na Kosova'nın yanı sıra Türkiye’den de çok sayıda üst düzey davetli katıldı.

  Sempozyuma Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu'nun yanı sıra BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı.

  MHP VE SP İLE ORTAK KOALİSYON

  Sempozyum sonrası açıklamalar yapan Destici, 7 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimlere MHP ve Saadet Partisi (SP) ile ortak koalisyon olarak katılmaya hazır olduklarını söyledi. Destici şunları söyledi:

  “Türkiye’de bildiğiniz gibi dünyanın hiçbir tarafında olmayan bir yüzde 10’luk anti demokratik darbe yasası olan bir seçim barajı var. Bu tabii Türkiye’de siyasi partileri iş birliğine sevkediyor. BBP olarak biz 22 yıllık bir siyasi partiyiz. Seçim deneyimi çok yüksek olan bir partiyiz. Dolayısıyla seçime hazır olan partilerin başında geliyoruz tüm yönleriyle seçime hazırız biz. Ama tabii Türkiye’nin önüne de bir iktidar projesi alternatifi koymak istiyoruz. Bunu da seçim iş birlikleriyle yapabileceğimizi kısa vadede biliyoruz. Bunun için de biz bu anlamda yelpazenin sağında olan milletin onayladığı tabanımızın onayladığı partilerle iş birliği yapabiliriz. Bundan bugüne kadar kaçınmadık bundan sonra da kaçınmayız. Bu deneyime sahip olan bir siyasi partiyiz. Yani biz milletimiz için, ülkemiz için bunu sonuna kadar kovalamaya devam edeceğiz. Tabi ki Allah neyi takdir edecek bunu da hep birlikte göreceğiz.”


  Görüş Bildir