taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3465
6.0894
1224.36
92303.46
211.134

Sınırdan geçmek için valize giren Rus kadın yakalandı

Rus eşi için Moskova’dan Schengen vizesi alamayan bir Fransız, karısını valizin içine koyarak sınırdan geçirmeye çalıştı.

16.03.2015 - 16:51..

valiz

Rus eşi için Schengen vizesi alamayan Fransız, karısını valizin içine koyarak sınırdan geçirmeye çalıştı.

AĞIR VALİZ ŞÜPHE ÇEKTİ

Çiftin sınırdan geçme oyunu, Terespol Gümrük Noktası'nda ortaya çıktı. Moskova-Nice trenini kontrol eden gümrük memurları, adamın valizini çok ağır bulunca içine bakmak istedi. Memurlar fermuarı açtığında çantanın içinde iki büklüm yatan kadını görünce şoke oldu.

ÜÇ YIL HAPİS CEZASI BEKLİYOR

Olayla ilgili konuşan Polonya Gümrükleri Sözcüsü Dariusz Sienicki, “İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyoruz. Fransız vatandaşıyla Rus eşi elbette tutuklandı. Polonya yasalarına göre sınırı kaçak geçme girişiminde bulunmaktan onları üç yıl hapis cezası bekliyor. Tabii kararı mahkeme verecek” dedi.

RUSYA KADINI EVİNE GERİ GETİRMEYE ÇALIŞACAK

Vize alamayan Rus eşin hikayesi Moskova'da da çok konuşuldu. Batı dünyasına ateş püsküren Rusya Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkov, "Bakın ilişkilerimiz ne hale geldi. İnsanlar valizlere saklanmaya başladı. Umarım Fransa yönetimi vatandaşına arka çıkar. Biz Rusya olarak valize girmek zorunda bırakılan kadını Rusya'daki evine geri getirmeye çalışacağız" diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir