Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
769.088
-1.70%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C

  Apple: ABD istihbaratına bilgi vermiyoruz

  Hollywood ünlülerinin özel fotoğraflarının iCloud servisinden çalınarak yayınlanması sonrasında eleştiri oklarının hedefi olan Apple, açıklama yaptı.
  • 22.09.2014 - 10:45
  Apple: ABD istihbaratına bilgi vermiyoruz

  Apple: ABD istihbaratına bilgi vermiyoruz #1

  Apple CEO'su Tim Cook, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ile işbirliği yapmadıklarını ve kimsenin verilerini istihbarat birimleriyle paylaşmadıklarını vurguladı. Ayrıca, kullanıcıların verilerini saklamadıklarını da belirtti.

  'KULLANICILARIN BİLGİLERİNİ OKUMUYORUZ'

  NSA için bir hazine sandığı olmadıklarının altını çizen Cook, kullanıcıların e-postalarını ve mesajlarını okumadıklarını söyledi. Başkalarını yaptığı gibi, Apple'ın kullanıcıların verilerini işleyerek veya satarak para kazanmadığını söyleyen Tim Cook, şirketin bilançoları incelendiğinde gelen giden paranın belli olduğunu ve tüm gelirin iPhone, iPad, Mac gibi cihazlarının satışından ve iTunes gibi servislerden geldiğini vurguladı.

  Tim Cook, resmi kanallardan kullanıcılarla  ilgili çok az sorgu talebi geldiğini ve bunların da mütemadiyen mahkeme yoluyla kendilerine ulaştırıldığını belirtti.

  Apple, iCloud skandalı olarak anılan olayın servisteki açıklardan kaynaklanmadığını, kullanıcıların şifrelerini çaldırdıkları için yaşandığını da ekledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir