Euro
15.4662
-0.45%
Dolar
13.6847
-0.25%
Altın
786.01
-0.07%
Borsa
1.91
0%
Bitcoin
718.544
-0.45%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Apple, aşı olmayan çalışanlara testi zorunlu hale getirdi

  Apple, henüz aşı olmayan ve aşı durumunu şirkete bildirmeyen çalışanlardan her gün hızlı koronavirüs testi isteyecek.
  • Haber Merkezi
  • 25.10.2021 - 09:21
  • Güncelleme : 25.10.2021 - 09:34
  Apple, aşı olmayan çalışanlara testi zorunlu hale getirdi

  Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle oldukça zor durumda kalan Apple, salgının ilk aylarında dünya genelindeki bütün mağazalarını kapatma kararı almış ve evden çalışma düzenine geçmişti.

  Geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Apple, evden çalışma kararını gelecek ocak ayına kadar uzattıklarını ve ofise dönecek tüm çalışanların aşı olması gerektiğini açıklamıştı.

  AŞI YOKSA TEST ZORUNLU

  Çalışanları için aşı zorunluluğu kararından vazgeçen Apple, merkezinin bulunduğu ABD’de artan koronavirüs vakalarının ardından yeni bir karar aldı.

  Şirket, henüz aşı olmayan ve aşı durumunu şirkete bildirmeyen çalışanlardan her gün hızlı koronavirüs testi isteyecek.

  apple

  Çalışanlar evde yapabileceği hızlı testleri Apple ofislerinden ve mağazalarından temin edebiliyor. 15 dakikada yapılan testin sonucu, kurum içi uygulamayla şirkete bildiriliyor.

  ÇALIŞANLAR, ESNEK SİSTEM İSTİYOR

  Apple, pandeminin bitmesi durumunda çalışanlarını haftada 3 gün işe gelmesini istiyor. Ancak bu hibrit modele karşı çıkan çalışanlar, daha esnek bir model istiyor.

  Apple CEO'su Tim Cook geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, pandemi kısıtlamaları sırasında şirketin bu yılki başarısını uzaktan çalışma sistemine bağlayarak, gelecekte bu konuda daha fazla esneklik sağlayabileceklerini söylemişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir