Euro
10.1396
0.8%
Dolar
8.6327
1.25%
Altın
483.64
0.65%
Borsa
1.416
-0.14%
Bitcoin
408.060
1.24%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C
  Apple, FaceTime sorunu nedeniyle davalık oldu

  Apple, FaceTime sorunu nedeniyle davalık oldu

  Apple, FaceTime uygulamasında meydana gelen dinlenme sorunu nedeniyle dava edildi.
  • Haber Merkezi
  • 31.01.2019 - 10:19
  • Güncelleme : 31.01.2019 - 10:19

  Geçtiğimiz günlerde Apple'ın FaceTime uygulamasında meydana gelen bir açık, karşı tarafın sizi izinsiz dinlemesine neden olmuştu. iOS 12.1 güncellemesiyle, Apple'ın FaceTime uygulamasında ciddi sorunlara yol açabilecek bir güvenlik açığı tespit edilmiş, iPad veya iPhone kullanan bir kişi FaceTime üzerinden arandığında, çağrıya cevap vermese bile arayan kişinin karşı tarafın sesini duyabileceği ortaya çıkmıştı.

  Apple daha sonra söz konusu hatayı gidermek için FaceTime sunucularını devre dışı bırakarak, sorunun daha fazla büyümesinin önüne geçmişti. Ancak yeni gelen haberler nedeniyle, Apple'ın başı biraz ağrıyabilir.

  Apple, FaceTime sorunu nedeniyle davalık oldu #1

  AVUKAT DAVA AÇTI

  Avukat Larry Williams, bir kişinin kendi rızası olmadan konuşmalarını dinlediğini iddia etti. Ayrıca Williams, bir müvekkilinin ifadesini alırken FaceTime üzerinden gizlice dinlendiğini de söyledi. Avukat Williams, söz konusu gizlilik ihlallerine sebep olan Apple'dan tazminat ödemesini talep ederek şirkete dava açtı.

  apple

  Grup FaceTime özelliğini devre dışı bırakarak sorunu hafifleten ve ardından yayınladığı yeni bir güncelleme ile sorunu tamamen ortadan kaldıran Apple, bakalım hakkındaki suçlamalara nasıl yanıt verecek? Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir