Euro
10.0391
0.6%
Dolar
8.4707
0.78%
Altın
494.03
1.02%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
330.981
3.11%
31ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 31 C

  BlackBerry dünya genelinde işçi çıkartacak

  Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry, içine düştüğü finansal krizi aşmak için dünya genelinde işçi çıkaracağını açıkladı.
  • AA
  • 25.05.2015 - 09:09
  BlackBerry dünya genelinde işçi çıkartacak

  BlackBerry dünya genelinde işçi çıkartacak #1

  Firmadan yapılan açıklamada, çıkarılacak işçi sayısı verilmezken operasyonun akıllı telefon üretimindeki her safhayı kapsadığı kaydedildi. Açıklamada, işten çıkarılacak işçilerin BlackBerry Bold, Klasik ve Pasaport gibi cihazlar dahil olmak üzere, telefonlar, donanım, yazılım ve aplikasyon uygulamalarında çalışan kişileri etkileyeceği de belirtildi.

  AMAÇ, KARLILIĞA DOĞRU İLERLEMEK

  BlackBerry’nin açıklamasında, "Şirketin finansal olarak girdiği en son aşamada niyetimiz, firmamızın kaynaklarını yeniden tanımlamak ve büyüyen tüm yönleriyle dünya genelinde sürdürülebilir karlılığa doğru ilerletmektir" denildi.

  Açıklamada, gelecek aylarda satış ve pazarlama aktivitelerine odaklanacakları ve aynı zamanda başka firmalarla stratejik ortaklık yaparak yüksek büyüme alanlarına yönlenecekleri de kaydedildi.

  DAHA ÖNCE DE BİNLERCE İŞÇİ ÇIKARTILMIŞTI

  Halen dünya genelinde 7 bine yakın çalışanı bulunan BlackBerry, operasyonlarının önemli bölümünü Kanada’nın Waterloo kentindeki merkezinde gerçekleştiriyor. Uzun süredir mali kriz yaşayan firma, daha önce de binlerce işçisinin işine son vermişti.

  BlackBerry CEO'su John Chen, geçen yıl ağustos ayında yaptığı açıklamasında, üç sene boyunca süren işten çıkarmaların sonuna geldiklerini söylemişti. Chen, firma olarak artık akıllı telefon yapmaktan ziyade, firmalar ve devlet kurumları için yüksek güvenliği olan programlar üretmeyi planladıklarını açıklamıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir